В Острозькій академії говорили про першозасновників університету

Перша лекція проекту «Ті, хто відроджували Острозьку академію» відбулася в НаУОА 3 квітня. До закладу завітав колишній міський голова Острога та один із фундаторів університету Микола Грищук.

Під час зустрічі він ділився спогадами про те, як відновлювали Острозьку академію та як виникла ідея відродити заклад.

“Спочатку легко було говорити про відродження, та треба було мати підтримку влади. Тодішній начальник управління освіти Кабінету Міністрів України сказав, що в селі робити ЗВО не будуть, що у нас нічого не вийде. Ми шукали відповідних людей і знаходили їх. Можливо, якщо не такі люди як Петро Андрухов та Микола Ковальський, я б не повернувся до питання відродження Острозької академії. Цей університет – це все моє життя”, – розповів Микола Грищук.

Після лекції присутні ставили запитання. Стосувалися вони переважно діяльності університету. Микола Грищук наголосив на важливості цінностей, які існують сьогодні:

«На сьогодні Острозька академія є перлинкою України. Проте пам’ятайте: ми повинні все робити для того, аби наша академія не зникла так, як колись, аби вона функціонувала. А для цього треба дуже багато працювати».

Студенти та викладачі також ділилися думками:

У нас розпочинається серія зустрічей до 25-річчя відродження Острозької академії. Студентам надзвичайно важливо поспілкуватися з тими, які брали участь у відродженні, почути інформацію з перших вуст. Студенти мали взяти з цієї зустрічі усвідомлення того, що таким людям потрібно віддати належне, дякувати, популяризувати їхню діяльність, їх працю, адже саме завдяки їм ми маємо не просто університет, а національний університет, який відомий не тільки в Україні, але й за кордоном, – розповідає викладач кафедри журналістики Олексій Костюченко.

Наприкінці зустрічі першозасновнику вручили подарунки від академії: футболку із символікою університету, книгу «Історія Острозької академії» та картину з його зображенням у вигляді козака-херувима.

Вікторія КОНОНЧУК