Культурна спадщина Острога доступна для всіх: презентували “Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1”

Громадська спілка “Сучасний погляд” у партнерстві з Державними історико-культурними заповідниками Острога і Дубна презентували проєкт “Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1” 

Захід проходив 7 листопада на фейсбук-сторінках музеїв та ГС “Сучасний погляд”.

Упродовж декількох місяців команда змінювала сайти музеїв Острога та Дубна у відповідності з найновішими рекомендаціями щодо веб-доступності WCAG 2.1. 

У результаті, за кілька місяців оновили сайти, щоб забезпечити максимальний доступ до веб-контенту музеїв людям з інвалідністю. 

Зокрема, функціонал сайтів тепер доступний людям з порушенням зору та слуху, а також з інтелектуальною та психічною інвалідністю.

“Я думаю, що наша робота розширить коло відвідувачів сайтів і загалом музеїв Острога і Дубна”, — ділиться керівниця проєкту, виконавча директорка громадської організації “Сучасний погляд” Олеся Перепеченко. 

Ідея створення проєкту виникла рік тому через актуалізацію доступності у сфері туризму:

“Останнім часом на Рівненщині активізувалася робота по доступу до культурної спадщини для людей з інвалідністю. Наприклад, Острозький замок реалізував проєкт «Інклюзивний музей в Острозькому замку», де було зроблено декілька тактильних копій наших експонаті, а також аудіїт з тифлокоментарем і путівники по музею для слабозорих людей” , — вчений секретар Державного історико-культурного заповідника м. Острог Володимир Бондарчук.

Після завершення проєкту обидва сайти доповнили вкладками із “Модулем доступності”. За його допомогою, візуал сайту можна адаптувати під особисті потреби людини. Тепер є можливість регулювати розмір шрифту, обирати кольорову схему, міжрядковий та міжбуквенний інтервали, а також відключати відео і зображення. 

“Величезна робота була втілена у перебудові структури сайту, доступі в 1-2 кліки до певної  інформації, оновлені усі сторінки із головною інформацію про об’єкти наших заповідників, описані усі зображення, а також адаптований науковий контент для програм машинного читання”, — коментує Володимир Бондарчук.

Також, у межах проєкту, випустили декілька відео про музеї Острога та Дубна з аудіодискрипцією і жестовою мовою. 

Наразі сайти доступні для відвідування. Проте, організатори протягом трьох тижнів готові покращувати функціонал сайту, якщо у користувачів виникатимуть зауваги.