“Моя головна мета – об’єднати громаду”, – Олег Ширяєв про створення ГО Острога

Небайдужих острожан запрошують взяти участь у відкритих установчих зборах громадської організації 16 лютого о 18.00 у малій залі Острозького районного будинку культури. Заплановано обговорити питання, які стосуються керівництва ГО та перших кроків вирішення нагальних проблем Острога. “Острог.Інфо” поспілкувалися з одним із організаторів – Олегом Ширяєвим.

Як виникла ідея створення громадської організації?

Ідея з’явилася після численних коментарів у соцмережах щодо бездіяльності влади, але ніхто (в тому числі й я) не подавав прикладів, як потрібно щось робити. Врешті-решт, Острог хоч і маленьке місто, але з нього можна почати зміни. Та змінювати можна лише тоді, коли громада єдина. Тому ми вирішили створити громадську організацію, в якій братимуть участь самі острожани.

 

 

 

Мета, в принципі, одна: об’єднати громаду для спільних зусиль заради змін. Потрібно залучити якомога більше населення, щоб воно стало більш активним. Зараз же все виглядає дуже пасивно. Люди не беруть участі в створенні комфортних умов для себе. Острожани не розуміють, що, вибравши владу, вони делегували свої повноваження для депутатів і голови міста для відстоювання інтересів населення. Люди жаліються у соцмережах на непочищені дороги і тротуари. А що вони зробили для того, щоб ситуація змінилася? До влади зверталися? Ні. Чому?! “Тому що навіщо до них звертатися, якщо вони нічого не роблять!”

Ходять чутки, що організація покликана стати платформою для кандидата у мери під час наступних виборів. Як Ви можете це прокоментувати?

Організація є аполітичною. Вона не буде виступати за якихось кандидатів у депутати або підтримувати кандидатів у голову громади. Так, депутати можуть бути членами організації, але до ради не ввійдуть. Там мають керувати прості мешканці.

Припускаю, що навіть можуть ходити чутки, ніби я це все затіяв, щоб лише стати головою громади. Але ні в одних виборах я не брав участі. І не збираюся. А люди, які вічно все критикують, завжди будуть.

Якими будуть перші кроки після створення організації?

Все вирішуватимуть суто члени, керівники і рада організації. Тоді спільно подумаємо, з чого варто почати. Будемо залучати якомога більше людей. В основному, найактивніша зараз молодь. Не знаю, чому не приходять мешканці міста, в інтересах яких щось змінювати.

Які проблеми Острога, на Ваш погляд, потрібно терміново вирішувати вже зараз?

Я водій і батько, тому хвилююся за безпеку дітей на дорогах. Потрібно зайнятися освітленням пішохідних переходів, спробувати написати грант. Також важливим питанням є захист безпритульних тварин. Якщо в інших країнах на це виділяються великі кошти, то у нас їх просто немає. Але можна пробувати залучати їх. Як – вирішуватимемо громадою. Можливо, будемо збирати благодійні внески для вилову цих тварин, або спробуємо створити притулки.

Є ще співорганізатори, окрім Вас?

Поки що не буду називати тих людей (можливо, вони цього не хочуть). Я не один це все придумав і започаткував. Можливо, першим кинув клич, але люди, які підтримують і допомагають, безумовно є. Приходьте у четвер – побачите. І ще: я не претендую на керівну посаду. Моя головна мета – об’єднати громаду.

Світлана Моренець