Начальник Острозького відділу поліції: «Крадіжки особистого майна вражають наше місто»

 

Яка криміногенна ситуація в Острозі? Як зараз працює острозька поліція і чим вона відрізняється від міліції? Аби це дізнатися журналісти ostroh.info поспілкувались із начальником Острозького відділу поліції Головного Управління національної поліції в Рівненській області Самчуком Валерієм Петровичем.

Валерію Петровичу, у 2012 році Ви були призначені на посаду начальника Острозької міліції. Якими були Ваші перші дії на новій посаді?

Одразу був призначений тимчасово виконуючим обов’язки начальника Острозької міліції. А через 3 – 4 місяці був затверджений на цю посаду. Спершу, дібрав своїх заступників із числа найдосвідченіших професіоналів, які працювали у відділі. І розпочалася робота у звичайному режимі – розкривали злочини та надавали допомогу людям.

Ви почали службу у дев’яності роки, коли правоохоронцям не доводилося нудьгувати. Із якими злочинами стикалися тоді? Що змінилося відтоді?

Починав я службу в 1994 році на посаді дільничного інспектора міліції м. Рівне і пропрацював на цій посаді 8 років. На той час місто було поділено на 3 райони – Північний, Південний, Західний, у всіх відділках міліції я навчався і працював. Злочини були різного роду – були й убивства, незаконні заволодіння транспортними засобами. На той час Рівне було вражено саме цією категорією злочинів.

Із чим громадяни найчастіше звертаються у поліцію?

Найбільше наш район уражений крадіжками та тілесними ушкодженнями на побутовому рівні. Тобто, зловживання спритними напоями породжує насильство в сім’ї, а також спричинення тілесних ушкоджень.

Які злочини турбують Вас як начальника поліції найбільше, якщо враховувати специфіку міста?

Найбільше турбують крадіжки. Наразі з місць позбавлення волі масово звільняються злочинці, які спеціалізуються в цій сфері. І в зв’язку із «законом Савченко» (зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі) звільняється певна категорія людей. Особливо тяжких злочинів, таких як убивства, незаконне заволодіння майном в нас не було. А от крадіжки з проникненням, крадіжки особистого майна вражають наше місто.

Навесні 2014 року постало питання довіри до міліції. Що, на Ваш погляд, потрібно зробити для того, щоб повернути довіру до поліції, адже часто доводиться чути фразу: «у міліцію/поліцію звертатися марно – не реагують»?

Заслужили за певний період часу таке ставлення й оцінку. Але між тим громадяни зверталися тоді і звертаються зараз, тому що якщо виникають проблеми кримінального характеру, люди звертаються до поліції. На цей час відділ поліції пройшов переатестацію, декого звільнили (2 людини не пройшли переатестацію), декого понизили (7-ох людей) у посадах. Поки штатного розпису як такого немає, але найближчим часом він буде. Тоді ми зможемо розподілити кожного на посаду. Наразі сформовано дві групи швидкого реагування, які працюють у більш кримінальних населених пунктах, що дає свій позитивний результат.

ууу

Як відомо, 2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про створення Національної поліції. 4 серпня президент Петро Порошенко підписав його. 7 листопада закон “Про Національну поліцію” набув чинності.

У документі закону визначено основні положення і завдання Національної поліції. Серед них, реалізація державної політики у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримки громадської безпеки й порядку; унесення на розгляд міністра внутрішніх справ пропозицій щодо забезпечення формування державної політики в зазначених сферах; надання в межах, визначених законом, послуг із допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або через надзвичайні ситуації потребують такої допомоги.

Чи змінилася якість роботи у зв’язку з дією Закону «Про національну поліцію»? І чи буде ця реформа мати результат?

Насамперед, я вчу своїх підлеглих уміти спілкуватися з людьми, заслужити довіру, намагатися допомогти людині – це основні пункти якісної роботи поліції. Зверхність – лише заважає у виконанні своїх обов’язків та відштовхує потенційну жертву злочину від співпраці.
Я думаю, що це буде мати результат тоді, коли ця реформа з великих міст дістанеться до районів. Адже, зараз забезпечені засобами, захистами, формою, транспортом лише великі міста. Але в майбутньому воно матиме позитивний результат.

Що Ви порадите пересічним громадянам, аби не стати жертвою злочину?

Кожен пересічний громадянин має бути уважним, тому що зараз є багато шахраїв, які будь-яким способом намагаються довести свою справу до кінця. Але якщо все ж таки ви стали жертвою шахрайства, одразу викликайте поліцію.

Анна Микитюк

Вікторія Максимчук