“Ніч музеїв”: як це було?

Тематична екскурсія “Ніч у музеї” відбулася на території Острозького краєзнавчого музею та Острозької академії. Гостям заходу розповідали про сім’ю Острозьких та відновлення академії.

 

    
“Ніч музеїв – це міжнародна акція, до якої долучаються музеї нашого міста. Музей історії Острозької академії участь в акції бере вже всьоме, а Острозький замок цьогоріч вперше долучився. Очікуємо, що вечір принесе багато задоволення для відвідувачів, для мешканців міста. Чимало відвідувачів у нас із Рівного та Нетішина, що не може не радувати. Загалом нас відвідує понад 500 людей, якщо точніше, то десь 550-560, в залежності від того, чи всі гості прийдуть. Хочемо популяризувати таким чином спадщину, зробити її доступною та цікавою. Дуже багато дітей на екскурсії, і ми сподіваємось, що такі акції допоможуть їм полюбити музеї”, – розповідає керівниця туристично-інформаційного центру міста Острога Анастасія Драчук.

     Першою точкою, де розпочалася подорож, були підвали дзвіниці. Там гості зустрілися з актором у ролі священика, що пробув там більш ніж півтора століття. Потім гості відвідали замок і познайомилися з одним із князів Острозьких, його сином, Гальшкою, Іваном Федоровим та слугами замку. Це була не просто зустріч, а театралізована постановка, де розповіли про подвиги Костянтина Острозького, створення Острозької біблії, мури замку  та перший шлюб Гальшки Острозької.

     Після відвідин замку, гості вирушили до Острозької академії. Шлях пролягав через маленькі вулички. Біля університету гості мали 15 хвилин відпочинку. Біля старомонастирського корпусу організували зону відпочинку, фотозону та відкритий доступ до підвальної галереї. В ОА подорож присвячувалася відновленню навчального закладу. Гостям показали Острог 1994 року, діячів, які допомагали у відновленні, храм, підвальні приміщення старомонастирського корпусу, бібліотечний парк та саму бібліотеку.

“Ця ідея з’явилася в музеї 7 років тому, коли така акція проводилася вперше. 18 травня весь світ святкує всесвітній день музеїв та музейних працівників, а щоб зламати стериотип, що музеї – це нудне місце, то і вигадали таку акцію. Вона проходить у всіх музеях світу, в деяких – тиждень, у деяких – у ніч. Зараз не тільки в Острозі, а ще в деяких музеях світу проводять такі театралізовані екскурсії,”– зазначає екскурсовод Острозької академії Анастасія Верховецька.

“Ми вже тут не перший раз, а третій. Чудові враження, адже кожного разу все по-іншому. Подобається, що нічого не повторюється. Острог нам подобається. У цьому році два музеї, до цього я була лише в Острозькій академії,” – мешканка Нетішина Наталія Обуша.

До слова, такий захід планують проводити щорічно і кожного разу з іншим сценарієм.