Острог братиме участь у конкурсі Малої культурної столиці

Зустріч для обговорення програми участі у конкурсі Малої культурної столиці України відбулася у міській раді 15 листопада.

Український культурний фонд оголосив нові конкурсні програми на 2020 рік. Серед них є конкурс Мала культурна столиця – почесний річний статус, який може бути присвоєний територіальній громаді з населенням менше 100 тисяч осіб та зі спроможністю реалізувати річну програму культурно-мистецьких проектів. Призовий бюджет для реалізації проєктів – 15 мільйонів гривень.

Ініціювали зустріч працівники Відділу культури і туризму міста Острог. Обговорення створили, щоб усі небайдужі до культурного розвитку міста могли запропонувати власну ідею для проєкту.

На засіданні запропоновали культурні події на період травень-жовтень 2020 року. Склали план подій по місцях.

У травні планується “Ніч у музеї” у форматі триденного фестивалю, масштабне дійство, де буде показаний не лише академічний музей, а всі музеї Острога.

У червні традиційно організують день міста та Ренесанс, також у форматі фестивалю. Але між присутніми виникла дискусія, яку так і не вирішили – чи об’єднувати ці дві події, чи проводити окремо в різний час.

Оскільки липень для Острога – час, коли мало людей, зокрема студентів, більше уваги планують приділити дітям. Зокрема, відкрити двотижневий дитячий мистецький табір. Також, буде відкрито мистецьку резиденцію для всіх охочих.

Серпень буде насичений ярмарками, а також буде концерт джазової музики. Минулого року такий захід сподобався багатьом жителям міста.

У вересні традиційно відбудеться Культурний барбакан (програма поки не обговорювалася) та літературний марафон (деталі теж поки не відомі).

У жовтні  виступатиме хор “Лія”, точна дата ще уточнюється.

Інші ідеї були відкладені для обговорення на наступній зустрічі, точної дати якої не назвали. Всі ідеї в процесі детального обговорення. Програми на наступні місяці теж затверджуватимуть пізніше.