Працівникам навчальних закладів виплатять заборговану зарплатню – заступник голови Острозької громади

Заступник голови Острозької міської територіальної громади Олександр Харчук прокоментував, чому виникла заборгованість заробітної плати непедагогічним працівникам шкіл та працівникам дитячих садочків за грудень 2020 року та пояснив,  як вирішують це питання і що буде з такими виплатами в січні.

За його словами, заборгованість за грудень сягає 2,6 млн гривень.

Раніше такі видатки на дошкільну освіту, на заробітну плату непедагогічних працівників шкіл покривалися субвенційно, тобто з освітньої субвенції (грошова допомога місцевим бюджетам з державного бюджету — ред). Потім законотворець вніс зміни й кошти освітньої субвенції можна витрачати тільки на заробітну плату педагогічних працівників, тобто вчителів і тільки в школах. Все інше має покриватися з місцевого бюджету і держава для того, щоб місцевим бюджетам було легше, давала дотацію (доплата з державного бюджету — ред)“, — розповідає заступник голови Острозької громади.

Сума такої дотації для Острозького району в 2019 році становила 17 млн 136 тис гривень, в 2020 — 4 млн 85 тис гривень. Тобто різниця дотацій складала 13 млн 51 тис гривень. Олександр Харчук каже, що певними заходами вдалося цю заборгованість зменшити до 2,6 млн. 

З 1 січня фінансування загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів здійснює Острозька міська територіальна громада. Тобто, вже сформований бюджет заборгованості по оплаті заробітної плати не передбачає:

Враховуючи те, що правонаступником Управління освіти Острозької РДА є Управління освіти Рівненської РДА, то поки що до громади ця заборгованість ніякого відношення немає. Єдине, що ОТГ не усувається від цієї проблеми і зараз депутатським корпусом Рівненської районної ради з Рівненською державною адміністрацією напрацьовуємо схему того, як заборгованість має бути погашена. Як тільки буде якась ясність в цьому питанні, людям кошти будуть відшкодовані за пророблений робочий час грудня“,  — каже Олександр.

Сума дотації на виплати заробітних плат для непедагогічних працівників навчальних закладів у 2021 році складає всього 2 млн гривень. За словами Олександра Харчука, за січень такі виплати вже нараховуються і до кінця місяця будуть виплачені.