Онлайн-навчання в ОА та надзвичайний стан в Україні: останні новини

В Острозькій академії продовжили навчання онлайн через нестабільну ситуацію в державі, РНБО запровадило надзвичайний стан, а в Острозі мають намір  організовувати територіальну оборону.

Острог інфо підготувало добірку актуальних новин.

Онлайн-навчання в ОА

На позачерговому засіданні Вченої ради Національного університету “Острозька академія” у виші вирішили продовжити дистанційне навчання.

Проректорка з навчально-виховної роботи Руслана Каламаж пояснює, що такі дії зумовлені зверненнями батьків через ситуацію в Україні обумовлені, вочевидь, російською агресією“.

“Вони пишуть, звертаються, щоб студенти, студентки продовжили онлайн-навчання. Через це ми (Вчена рада НаУОА — ред.) прийняли рішення поки що залишити онлайн. Усі інші дії залежатимуть від ситуації. Інформуватимемо студентів, студенток кожного на електронну пошту, на телеґрам”.

Введення надзвичайного стану в Україні

Рада національної безпеки та оборони (РНБО — ред.) запровадила надзвичайний стан (визначення в ЗУ “Про правовий режим надзвичайного стану”) по всій території України, крім Луганської та Донецької областей ㅡ там діє окремий режим. Це рішення подадуть на затвердження у Верховну раду України. Його мають розглянути впродовж 48 годин.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов:

Це превентивні питання для того, щоб у країні зберігався спокій, щоб у нас працювала економіка. Ми неодноразово казали: головне завдання, яке перед собою ставить Росія ㅡ це через внутрішню дестабілізацію досягти своєї мети. Для запобігання цьому було ухвалене таке рішення”.

Надзвичайний стан в Україні планують ввести на 30 днів, але у разі необхідності президент може продовжити його ще на 30 днів.

У разі офіційного запровадження режиму НС може з’явитися ряд обмежень. Чинна редакція закону передбачає:

  • встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування по території, де вводиться надзвичайний стан;
  • обмеження руху транспортних засобів та їх огляд;
  • посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства;
  • заборону проведення масових заходів, крім заходів, заборона на проведення яких встановлюється судом;
  • заборону страйків;
  • примусове відчуження або вилучення майна у юридичних і фізичних осіб.

Проте, під час звернення Олексій Данілов заявив, що радикально на житті людей обмеження не позначаться.

Питання комендантської години вирішуватимуть у разі підвищення небезпеки.

Тероборона Острога

На базі Острозької академії мають намір створити загін тероборони (визначення в ЗУ “Про основи національного спротиву” — ред.). 15 лютого викладачі та викладачки вже проходили навчання зі стрілецькою зброєю в Острозькому військовому ліцеї.

Наразі займається цим полковник у відставці, венетар СБ України, завідувач кафедри національної безпеки та політології в НаУОА Микола Романов. Він зауважує, що в Острозі та в Острозькій академії достатньо патріотів і патріоток, щоб сформувати свій загін тероборони, але для цього їм необхідний фахівець, який це організує.

Також Микола Романов неодноразово наголошує, що університет шукає підтримки в організації тероборони і що стосується це не тільки університету самого, але й міста.

Деталі про тероборону в Острозі та на Рівненщині, також інформація з останнього (станом на 23 лютого) брифінгу ООС за покликанням.