Острог може отримати статус ОТГ

Село Розваж ініціює приєднання до Острога. Голова сільської Юрій Ягодка підписав відповідне розпорядження 18 березня.

Для детальнішого обговорення питання заплановані громадські слухання, які відбудуться 28 березня у сільському будинку культури.

«Рішення про приєднання до Острога спричинене кількома факторами. По-перше, розпорядження землями за межами населеного пункту буде передане об’єднаній громаді. А це потенціал для залучення інвесторів. По-друге, наші дороги перебувають у жахливому стані, а утворення ОТГ дасть можливість отримати державну інфраструктурну субвенцію на їх ремонт. До того ж, створення об’єднаної громади дозволить перейти нам від бюджету «проїдання» до бюджету розвитку»,- розповів Юрій Ягодка для телеканалу  РІВНЕ1.

Проект рішення «Про надання згоди на добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення» розглянуть у квітні цього року.

«Ми пропонували Розважу приєднатися до нас ще минулого року, але вони довго вагалися. Зараз ми лише підтримуємо об’єднання в ОТГ.  Про позитивні чи негативні зміни для Острога та Розважу говорити ще рано, ми не можемо передбачити все наперед. Але, безперечно, перспектива існує. Наприклад, зараз в Острозі погана наповнюваність учнів у класах, а після утворення ОТГ кількість дітей у школах зміниться. Освітня субвенція розрахована на кожну дитину, тому у зв’язку з цим нам можуть надати преференції. Також, у Розважі є кілька діючих підприємств, які забезпечуватимуть певні надходження до бюджету», – пояснив міський голова Острога Олександр Шикер.

Завершення об’єднання за сприятливих умов відбудеться наприкінці фінансового року, до цього Розваж фінансуватиметься з районного бюджету. Сільський голова отримає посаду старости та увійде до складу виконкому Острозької міської ради . Вибори нової влади ОТГ відбудуться у 2020 році.

Надія КРИВКО

One Reply to “Острог може отримати статус ОТГ”

Тільки не Ягода, а Ягодка. Помилка у прізвищі

Comments are closed.