Село Розваж ініціює приєднання до Острога. Голова сільської Юрій Ягодка підписав відповідне розпорядження 18 березня.

Для детальнішого обговорення питання заплановані громадські слухання, які відбудуться 28 березня у сільському будинку культури.

«Рішення про приєднання до Острога спричинене кількома факторами. По-перше, розпорядження землями за межами населеного пункту буде передане об’єднаній громаді. А це потенціал для залучення інвесторів. По-друге, наші дороги перебувають у жахливому стані, а утворення ОТГ дасть можливість отримати державну інфраструктурну субвенцію на їх ремонт. До того ж, створення об’єднаної громади дозволить перейти нам від бюджету «проїдання» до бюджету розвитку»,- розповів Юрій Ягодка для телеканалу  РІВНЕ1.

Проект рішення «Про надання згоди на добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення» розглянуть у квітні цього року.

«Ми пропонували Розважу приєднатися до нас ще минулого року, але вони довго вагалися. Зараз ми лише підтримуємо об’єднання в ОТГ.  Про позитивні чи негативні зміни для Острога та Розважу говорити ще рано, ми не можемо передбачити все наперед. Але, безперечно, перспектива існує. Наприклад, зараз в Острозі погана наповнюваність учнів у класах, а після утворення ОТГ кількість дітей у школах зміниться. Освітня субвенція розрахована на кожну дитину, тому у зв’язку з цим нам можуть надати преференції. Також, у Розважі є кілька діючих підприємств, які забезпечуватимуть певні надходження до бюджету», – пояснив міський голова Острога Олександр Шикер.

Завершення об’єднання за сприятливих умов відбудеться наприкінці фінансового року, до цього Розваж фінансуватиметься з районного бюджету. Сільський голова отримає посаду старости та увійде до складу виконкому Острозької міської ради . Вибори нової влади ОТГ відбудуться у 2020 році.

Надія КРИВКО

Схожий запис

1 коментар

  1. Тільки не Ягода, а Ягодка. Помилка у прізвищі

Коментувати не дозволено.