Острозький замок можуть реставрувати у межах проєкту “Велике будівництво”

“Острозький замок – серед претендентів програми «Велике будівництво»” – так повідомляє офіційний вебсайт Рівненської ОДА.

“«Велике будівництво» — це державна програма, спрямована на масштабну розбудову якісної інфраструктури в Україні. Програма ініційована Президентом України та стартує вже з 1 березня 2020 року” – пише на сайті програми. Головною метою проєкту є будівництво та відновлення доріг, шкіл, дитсадків, тощо. У 2021 до цього списку планують додати ще й 100 історико-культурних закладів України. Це і музеї, театри, заповідники і т.д. Про це 9 липня написав у своєму фейсбуці Олександр Ткаченко – міністр культури та інформаційної політики. Остаточного переліку пам’яток «Великого будівництва» ще немає. 

Під повідомленням Ткаченко опублікував декілька фото історичних об’єктів, що їх реставруватимуть. Серед них була і Вежа Мурована (друга назва замку). Проте потім фото музею видалили. 

В інтерв’ю “Урядовому кур’єрові” директор історико-культурного заповідника Острога Микола Манько говорить: “Якщо Острозький замок потрапить до національної програми «Велике будівництво», від цього виграє вся Україна. Саме він серце нашого заповідника, що об’єднує десять пам’яток архітектури національного значення, серед яких оборонні та храмові”.