Острозький замок планують відреставрувати

Острозький замок будуть реставрувати у рамках Національного проєкту “Велике будівництво” у 2021 році. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час свого візиту на Рівненщину.

“Ми зараз дивилися стенди, бачили важливі історичні, архітектурні об’єкти. Можемо назвати їх історичними, хоча, мені здається, справедливо казати, що це й туристичні “магніти” країни і, зокрема, Рівненщини”, – зауважив президент.

Заступник директора заповідника “Острозький замок” Андрій Брижук вважає, що є більш пріоритетні проєкти.

“На жоден з об’єктів комплексу Острозького замку немає актуальної проектно-кошторисної документації. Тобто держава не знає скільки це буде коштувати. В таких реаліях складно говорити про реальність проекту в наступному бюджетному році. Орієнтовно робота проектантів вартуватиме 800 тис. грн. Наша інституція не має таких коштів, зважаючи на низькі доходи в цьому році внаслідок пандемії. Водночас ми маємо актуальні документи на Луцьку надбрамну вежу, в якій розташований музей книги. На мою особисту думку варто закінчити реставрацію цього об’єкту”, – розповідає Андрій Брижук.

Також, планують почати реставрацію Тараканівського форту та Дубенського замку.

Єва Коритна