Чого чекати абітурієнтам у 2017 році?

У січні 2017 року з’явилися зміни, щодо вступу випускників у вищі навчальні заклади (далі – ВНЗ).

  1. Готовність працювати в селі після закінчення університету

Пріоритет при зарахуванні на бюджетні місця в медичні та педагогічні ВНЗ надаватиметься абітурієнтам, які підпишуть договір з навчальним закладом про згоду на роботу (після закінчення навчання) у сільській місцевості не менше трьох років. Розподіляти будуть у те село або селище міського типу, де район зможе забезпечити молодих фахівців безкоштовним житлом з підключенням до електромережі і опалення – цей пункт прописується у договорі.

  1. 9 заяв і 4 спеціальності

Цьогорічні випускники зможуть подати 9 заяв на 4 спеціальності. Дозволяється подавати як усі 9 спроб в 1 університет, так і в 9 різних.

  1. Стипендія для обраних.

Стипендію в розмірі 1000-2000 грн будуть платити студентам-пільговикам (інваліди I-III груп, чорнобильці, студенти з дітьми, з малозабезпечених сімей (при доході нижче 3200 грн на людину). Також право на стипендію (1100-2036 грн, в залежності від спеціальності) матимуть ті студенти, які мають високі бали з навчання, зарекомендували себе і які є активними учасниками життя вишу: на рішення про призначення стипендії на 90% впливатиме успішність студента, на 10% – участь.

  1. Вступ на магістратуру на юрфак лише після складання ЗНО

На магістратуру за спеціальністю «Право» в усіх юридичних вишах можна буде поступити, тільки успішно пройшовши ЗНО з правознавства, української та англійської мов – подобу шкільного ЗНО, тільки інший рівень завдань.

  1. Сертифікат ЗНО-2016 – дійсний

Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року можна буде використовувати під час вступу і в 2017 році – як тим, хто минулого року не вступав, так і тим, хто хоче перевступити на іншу спеціальність

6. Квоти для сиріт і додаткові бали селянам

Буде введено квоти: для учасників АТО, які демобілізувалися після закінчення реєстрації на ЗНО (тобто після 17 березня 2017 року); тих, хто не може складати ЗНО за станом здоров’я; інвалідів I-III груп; сиріт і тих, хто покине Крим після 1 січня 2017 року (чорнобильців серед пільговиків немає). Для перших чотирьох категорій у кожному виші виділять 10% бюджетних місць, п’ятої – 20% від держзамовлення в 12 українських вузах з центрами «Крим – Україна» (вступати вони будуть за результатами іспитів або співбесіди).

7. Спеціалістів не буде

Вчений ступінь спеціаліста скасують, а ступінь бакалавра стане вищою освітою – поняття «неповна» і «повна вища освіта» зникнуть (і для тих, хто тільки стане студентом у 2017-му, і для тих, хто закінчить виш).