Діти зможуть навчатися при лікарнях. Що це означає?

Із 2019 року діти, які проходять тривалий курс лікування, зможуть навчатися в медичних закладах. Про це повідомляє Міністерство освіти ітанауки України.

«Був час, коли навчання при лікарнях було нормою в Україні, але за останні роки ми поступово втрачали цю практику. Залишилися окремі проактивні місцеві органи управління та лікарні, які практику зберегли. При цьому вони змушені були викручувати і додумувати окремі документи чи керуватися застарілою нормативкою 80-х років минулого століття», –  зазначає міністерка освіти та науки Лілія Гриневич.

Для того, аби дитина навчалася при лікарні, потрібно мати заяву батьків і згоду лікаря, що стан дитини дозволяє навчатися.

Навчання може відбуватися у трьох формах:
– створення класів (не менше 5 і не більше 12 осіб);
– біля ліжка (індивідуальна форма);
– дистанційно.

«Остання форма актуальна, якщо дитина за станом здоров’я не може безпосередньо спілкуватись з учителем. Такі випадки особливо характерні для онкологічних захворювань, лікування яких призводить до зниження імунітету. У результаті дитина тривалий час мусить бути ізольована від навколишнього світу. Психологічно в таких випадках навчання буває навіть важливішим, ніж у інших, адже воно допомагає зберегти зв’язок з реальним світом», – зауважує Лілія Гриневич.

За кожною лікарнею, де потрібно організувати навчання, буде закріплено школу. Це забезпечує головний лікар та директор школи.

Лікарні надають приміщення, забезпечують процес необхідним оснащенням і координють навчання дітей.

Освітні заклади зобов’язані:
– забезпечити дитину вчителями;
– організувати тимчасове користування підручниками або доступ до електронних версій;
– затвердити розклад навчальних занять;
– проконтролювати ведення необхідної документації (журналів, видача довідки про успішність);

«Після закінчення  лікування дитина отримує довідку про успішність, яка дозволить зарахувати пройдене у лікарні навчання у тій школі, де дитина безпосередньо навчається», – роз’яснює Лілія Гриневич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні прийняли закон щодо протидії цькуванню. Що це означає?

Дарія БОРИСОВИЧ