До ОА завітали представники кримськотатарського народу

Зустріч студентів із заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом та радником заступника голови Меджлісу Наріманом Устаєвим , відбулася в Острозькій академії 26 березня.

На зустріч прийшли студенти та викладачі, а також ректор університету Ігор Пасічник. Ахтем Чийгоз розповів про своє  трирічне ув’язнення в Росії після анексії Криму та про умови, в яких перебувають політичні в’язні, та поділився думками стосовно перспектив повернення Криму до України.

«Ми всі разом  робили помилки, ми ділили Україну на Захід та Схід, Північ та Південь. Насправді ми єдині. Сьогодні українці усвідомлюють це набагато більше. Ми повинні виявити повагу до всіх наших військових та політичних в’язнів, які зараз перебувають в російських в’язницях та колоніях, бо вони справжній приклад для нас», – розповідає заступник голови Меджлісу.

Ахтем Чийгоз пояснив, що повинен першочергово знати кожен українець з історії своєї держави:

  «Потрібно розуміти те, що Україна – це наша Батьківщина, тут все наше, і від нас все залежить. Нам століттями  не давали знати свою історію, звісно це робилось навмисно. Знищували і Кримське Ханство і Українську державу, бо це була серйозна загроза для імперії Росії».

На запитання про те, що потрібно зробити, аби повернути Крим та чому лише в 14 із 40 кандидатів у президенти у передвиборчій програмі зазначене питання Криму політик відповів:

«Ми не можемо знати напевно, коли Крим знову буде у складі України».

Ахтем Чийгоз також спростував стереотипи щодо внутрішньо переміщених громадян України.

«Мінімальну допомогу для біженців, яку має надавати держава, вона надає. Розраховувати на те,  що в умовах війни, держава огортатиме нас піклуванням – несправедливо. Але працевлаштування та навчання переселенців забезпечене. Сьогодні молодь, яка виїхала з Криму має змогу навчатись на державному замовленні, а це дуже позитивно», – пояснив чиновник.

Він заявив, що готовий у майбутньому співпрацювати із науково-дослідним центром Острозької академії від Міністерства інформаційної політики. Політик зазначив, що розпочати можна з проведення  спільних круглих столів та конференцій щодо боротьби з інформаційною пропагандою.

Завершив зустріч Ігор Пасічник, який поділився своїми планами про налагодження співпраці з представниками кримськотатарського населення та відкриттям нового інституту на базі ОА.

«Зараз, коли Крим перебуває в окупації, ми хочемо надати допомогу кримськотатарській молоді. Ми плануємо відкрити на базі Острозької Академії Інститут кримськотатарського населення, ми вже започаткували журнал «Сучасне мусульманство», а вже зовсім скоро  в академії буде проходити міжнародний форум «Мусульманство і гендер»,– розповів ректор університету.

До слова, Ахтема Чийгоза 18 листопада 2015 року було нагороджено званням «Народний герой України» за мужність та патріотизм під час російського ув’язнення.

Надія КРИВКО