МОН: прохідні бали на спеціальності 2019 року

Відомі спеціальності, на які у МОН встановили мінімальний прохідний бал.

Для вступників 2019 року мінімальний прохідний бал на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» залишиться на рівні 150 балів. Не нижчим, ніж 130 балів повинен бути загальний конкурсний бал для абітурієнтів галузей «Право», «Публічне управління та адміністрування»,  «Міжнародні відносини», а також  магістратури «Фармація, промислова фармація». Про це повідомила державна експертка Анжеліка Кернічна у відеозверненні, оприлюдненому  на сайті Міністерства освіти та науки України.

На бал абітурієнтів також впливатимуть три коригувальні  коефіцієнти сертифікатів ЗНО: галузевий, регіональний та сільський. Сільський коефіцієнт становить 1,02 для всіх вступників, за винятком тих, кому надається особлива державна допомога (1,05 бала).

Галузевий коефіцієнт надається лише вступникам спеціальностей, які мають особливу державну підтримку і застосовується лише до заяв з першим та другим пріоритетами.

Регіональний коефіцієнт цього року дорівнює  1,04 для Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської, Донецької, Житомирської,  Кіровградської, Луганської, Миколаївської та Рівненської областей. Для решти регіонів України він становить 1,02 бала.

«Сільський коефіцієнт застосовується для вступників, які закінчили школу в рік вступу на території села й зареєстровані в селі. Цього року немає значення скільки часу вступник зареєстрований в селі. Регіональний коефіцієнт застосовується для вступників, які не вступають у заклади вищої освіти, що розташовані не у місті Києві. Регіональний та галузевий коефіцієнти нараховуються автоматично. Для того, щоб отримати сільський коефіцієнт, вступнику необхідно завантажити в електронний кабінет або додати до паперової заяви довідку про місце реєстрації.»,- пояснила державна Анжеліка Кернічна.

До слова, цьогоріч абітурієнти зможуть розпочати реєстрацію електронних кабінетів у системі ЄДБО (єдина державна база освіти) вже з 1 липня, а прийом заяв до закладів вищої освіти  на конкурсні пропозиції стартує 10 липня.

Надія КРИВКО