У Верховній Раді 6 грудня підтримали законопроект №5130. Депутати підняли мінімальну заробітну плату і скасували норму, відповідно до якої академічні стипендії обов’язково отримували не менше 2/3 та не більше 75% студентів.
Стипендії отримуватимуть лише ті, хто досягнув високих результатів у навчанні або/та успіхів у науковій діяльності. Критерії визначить Кабмін. 277 депутатів підтримали цей законопроект.
«Переваг для студентів від прийняття цього закону ніяких немає, а загроза і один великий мінус у тому, що був скасований гарантійний чинник про стипендії для 2/3 студентів. Це означає, що тепер їх може отримувати менша кількість осіб. А 5130 був прийнятий, бо ці норми про стипендії заховані в законопроекті, де була норма про підняття мінімальної заробітної плати. Публічно пропіарили саме цю частину законопроекту, тому його і прийняли», – повідомив голова Студентського антикорупційного агентства Микита Андрєєв.
Хто зможе отримувати стипендію, встановлюватиме вчена рада вищого навчального закладу у межах рішення Кабінету Міністрів України. Сьогодні продовжує діяти стара постанова, але Кабмін повинен ухвалити новий порядок, де повинні розділити стипендію на академічну і соціальну.
За словами Микити Андрєєва, у чиновників є ідея, щоб 43% студентів отримували академічну стипендію, а 7% – соціальну.
«Думаю, нове розпорядження Кабінету Міністрів буде готуватися у швидкому режимі. Вони хочуть встигнути до кінця року, щоб студенти, які в грудні складають сесію, вже в січні отримували кошти за новим порядком, але на сьогодні жодного проекту немає», – розповів Микита.
Також немає визначеного розміру стипендій. За словами голови Студентського антикорупційного агентства, Мінфін, МОН і Комітет з питань науки і освіти відстоюють різні позиції.
Фото: The Huffington Post