ЗНО 2017: чого чекати абітурієнтам?

 

Зовнішнє незалежне оцінювання – важливий етап для кожного абітурієнта, адже від складання цього іспиту залежить вступ до ВНЗ. Проте кожного року процедура складання та програма ЗНО зазнають змін. Ми проаналізували, що саме змінилося для абітурієнтів у 2017 році.

Термін дії сертифікатів

Раніше: до 2016 року сертифікат ЗНО діяв упродовж 5 років. Наприклад, абітурієнт добре склав українську мову та літературу і біологію, але отримав незадовільний результат із хімії. Він мав можливість перескласти хімію наступного року, а з мови та біології подати результати попереднього ЗНО.

Зараз: як і попереднього року, сертифікат ЗНО 2017 діє лише рік. Якщо абітурієнт не вступить за результатами іспитів, наступного року йому доведеться перескладати усі три предмети.

ЗНО як ДПА

Раніше: у 2016 році результати ЗНО з української мови та літератури і математики/історії України зараховувалися як державна підсумкова атестація за 12-бальною шкалою.

Зараз: у 2017 році три предмети ЗНО зараховуються як ДПА: українська мова та література, математика або історія України та один предмет за вибором абітурієнта.

Англійська не обов’язкова

Раніше: у 2016 році усі абітурієнти складали обов’язкову дворівневу державну підсумкову атестацію з іноземної мови. Вони отримували результат за 12-бальною шкалою, який впливав на середній бал атестату.

Зараз: у 2017 ДПА та ЗНО з іноземної мови не є обов’зковими.

Програми ЗНО 2017 з усіх предметів можна переглянути на офіційному сайті УЦОЯО.

Фото: ukranews