Острозький Campus провів благодійний розпродаж “Garage sale”(РЕПОРТАЖ)

Матеріал для Ostroh.info підготували Лілія Мочаліна і Ольга Очеретяна.

Біля острозького молодіжного центру “HUB 316“ можна почути гучний шум голосів. 10 травня волонтери громадської організації “Campus” організували у підвальному приміщенні “Garage sale”. Це благодійний продаж речей, кошти з якого передадуть на потреби ЗСУ. 

Захід ще не почався, але навколо вже панує метушня — вирішують організаційні питання. Хтось розставляє ціни на свої товари, хтось уже вдруге заварює чай.

Нікіта Бєляєв — лідер команди острозького Кемпусу, сьогодні у цьому русі головний. Він, насамперед, наголошує на цілях події. 

“Мета “Garage sale” — зібрати кошти на пальне для острозьких волонтерів, що поїдуть на схід України. Там капеланський підрозділ “НАБАТ” надасть моральну та матеріальну підтримку воїнам та цивільному населенню”, — зазначає він.

Люди поступово заповнюють HUB316. Їх із усмішками на обличчях і обіймами зустрічають волонтери. З багатьма вітаються на ім’я — це хлопці й дівчата, які приходять у Кемпус не вперше.  

“Гаражний сейл” працює за принципом принести свої речі, щоб їх змогли купити інші. Сьогодні тут можна побачити власноспечені солодощі, вже прочитані волонтерами книжки, канцелярію та шкарпетки. 

Такий формат благодійного збору коштів в Острозі організовують уперше. Членкиня Кемпусу Оля Соколюк ділиться, що це хороший формат для того, аби поєднати приємне з корисним.

“Ми вирішили зібрати кошти таким способом, щоб кожен студент та місцевий зміг доєднатися до цього. Адже в усіх є речі, якими ми вже не користуємося і їх можна віддати іншим. А коли ці речі приносять не тільки задоволення новим власникам, але і користь для наших військових — це подвійна радість”, — наголошує вона.

“Особисто я прийшла знайти тут щось прикольне. Мені здається, люди втомились просто донатити, а подібні аукціони або розпродажі — це спосіб взяти щось собі і зробити цим гарну справу. Також це нагадує про спільний дух єднання, це нам зараз дуже потрібно”, — ділиться враженнями голова ОстРадіо Ксенія Уколова.

Після основного розпродажу волонтери організовують аукціон з ефемерними лотами. Наприклад, похід на каву, сніданок чи прогулянка разом із волонтером громадської організації. Молодь також отримує змогу придбати “владу на Кемпусі” і створити власну подію або організувати тематичну вечірку. 

“Коли побачила анонс “Garage sale”, я дуже зацікавилася, бо завжди намагаюсь долучатися до благодійних ініціатив. Лоти на аукціоні — це час певних людей, що доволі незвичайно. Бо люди можуть купити не тільки якусь річ, але й зможуть провести класно час з іншими”, — ділиться Олександра Шелест, ведуча аукціону. 

Останній лот на розпродажі підготував Влад Ткаченко — острозький переселенець із Маріуполя. Він вирішив об‘єднати тему лоту зі спогадами про рідне місто.

“Взагалі Кемпус, як мій другий дім. Організація сейлу — це прекрасна ініціатива допомогти військовим. Відчуваю, що я дійсно корисний і не відгородився від світу і біди, що нас спіткала. Я приготував особистий лот “Квиток у щасливий Маріуполь” і той, хто придбає, отримає справжній квиток, який я взяв з дому”, — розповідає хлопець. 

Влад представляє свій лот і демонструє відео з кадрами міста до і під час повномасштабного вторгнення. Гості вечора, спишившись розмовляти, спрямовують увагу на екран. 

Наприкінці аукціону ініціативу проявляють і студенти. Вони пропонують власні лоти. Хтось виставляє на продаж фотосесію, а хтось так само можливість спільно провести час. У підсумку вдається зібрати 5505 гривень.