Пресконференція Укрінформ: острожани презентували проєкт розвитку історичних атракцій

Представники острозької громади на пресконференції Укрінформ презентували перші результати проєкту “Розробка методології маркування історичних атракцій в малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє” 14 вересня.

Про це повідомляє Укрінформ.

На презентації начальниця відділу проєктно-інвестиційної діяльності виконкому Острозької міської ради Ольга Стецюк розповіла, що в Острозі вже встановили 25 острожиків і найближчим часом планують реалізувати ще 5 скульптур.

Також Ольга Стецюк повідомила, що вони з командою подали до Українського культурного фонду новий проєкт — дитячу книгу-путівник. За задумом, Острожик ходитиме помаркованими маршрутами і розповідатиме історію міста. 

“Уже в січні ми почали працювати з командою над розробкою самого героя. Знайшли легенду, що на території міста проживало плем’я остророгів, чи острогів. Тому саме такий герой, який би запам’ятався не тільки дорослим, але й дітям, Острожик, поселився у нас. Я впевнена, що для туристів буде дуже цікаво відвідати наше місто і пройти цікавий квест, який можна завантажити у програмі “Іzi.travel”. Біля кожного острожика, прикріплений QR-код, який дуже просто працює. Ним можуть користуватися, як дорослі, так і малі”, — розповідає Ольга Стецюк.

Крім того, за прикладом Острога, п’ять міст упродовж половини року обирали своїх героїв, розробляли ескізи та встановлювали маркування на туристичних локаціях.

За словами виконавчої директорки Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України Наталії Ключник, вдала реалізація проєкту вплине на розвиток не лише міста, а й бізнесу:

“Міста, які брали участь у проєкті, йшли такою ж самою методологією, як і Острог. На мою думку, проєкт вдався. Методологія, яка була розроблена під час проєкту, буде передана Міністерству культури та інформаційної політики для загального користування”.

Нагадуємо, що 7 вересня в Острозі вперше провели квест острожиками.