Різдвяні продукти та новорічні атрибути 2024: скільки коштують в Острозі

Зовсім трохи часу залишається до Різдва та Нового року. Упродовж цих днів острожани саме готуються до свят: купують продукти, подарунки та ялинкові прикраси. 

Журналістка Ostroh.info проаналізувала асортимент ринку і найбільших магазинів Острога та з’ясувала ціни на різдвяні продукти й новорічні атрибути в нашому місті. 

Про своє звичне святкування Різдва розповів міський голова Юрій Ягодка:

“Стараємося дотримуватися традицій, які передавалися з покоління в покоління. Ми встановлюємо дідух, обов’язково готуємо кутю та 12 страв. З’їжджається вся сім’я та вже дорослі діти”, — пригадує він.

Острозька волонтерка Ярослава Глуха каже, що навіть свято в її родині не минає без допомоги військовим. 

“Святкування Різдва відбувається пакуванням посилок та волонтерством, без радісних атрибутів. Зараз усе спрямовується на фронт. Але колядників приймаємо, є дідух. Святкуємо 25 грудня зі всім світом, але, як і вся Україна, не з тим настроєм”, — розповідає Ярослава.

Різдвяний стіл

Різдво розпочинається зі Святвечора, на якому зазвичай повинні бути 12 пісних страв. Головна з них — кутя. Страву готують по-різному, та найпоширеніший варіант — кутя з волоськими горіхами, маком, медом та ізюмом.

 • У супермаркеті “Рукавичка” крупа пшенична коштуватиме 13,90 грн за 800 грамів. Також є кутя за 39,90 грн — 260 грамів;
 • в “АТБ-Маркеті” вибір такої крупи менший. Кутя вартуватиме 30,90 грн за упаковку вагою 420 грамів.

Ostroh.info запитатало в секретаря Острозької міської ради Тараса Хмарука, як у його сім’ї готують кутю:

“Кутя в нашій сімʼї — це ключова страва. Її мама готує за власним рецептом, додаючи курагу”

Наступним для моніторингу цін ми обрали узвар. Інгредієнти для нього можна знайти на ринку:

 • від 20 до 30 грн за літр сушених яблук;
 • сушена груша обійдеться приблизно так само — 30 грн за літр;
 • за кілограм чорносливу доведеться віддати 40 грн.

 

 • У “Рукавичці” сушений чорнослив обійдеться в 77,90 грн за 140 грамів;
 • в “АТБ” ж він коштує 65,90 грн за упаковку.

Ми також запитали, які страви на Святвечір готують у сім’ї волонтерки Ярослави Глухої:

“Готуємо грибну юшку з квасолею, вареники з маком і капустою, готуємо пісні пампушки з тюлькою, або оселедцем, тушену капусту з грибами. Звичайно ж, є кутя”

Окрім цього, на столі у Святвечір часто може стояти пісний борщ. Основні інгредієнти для нього — це картопля, морква, буряк, цибуля, капуста та гриби. Більшість із них можна знайти вдома, якщо ви заготували їх з осені. Якщо ж ні, то:

 • на ринку за цибулю доведеться віддати біля 20-25 грн за кг, за картоплю — 10-15 грн за кг, буряк коштуватиме від 10 до 20 грн за кг, морква — 10-15 грн за кг, а капуста — від 10 до 15 грн.

 

 • У “Рукавичці” цибуля ріпчаста вартує 13,90 грн за кг, синя цибуля — 26,90 грн за кг, картопля — 14,90 грн за кг, а фасована — 27,90 грн за 1,5 кг, буряк коштує 9,90 грн за кг, а морква — 10,50 грн.

 

 • В “АТБ-Маркеті” цибуля обійдеться у 19,59 грн за кілограм, картопля — у 22,79 грн, буряк — 10,89 грн, немита морква — 9,89, але мита вартуватиме 18,89 грн за кг, капуста ж — 11,95 грн.

 

 • Гриби шампіньйони не дуже відрізняються за вартістю в супермаркетах, найдешевший варіант — приблизно 12 грн за 100 грамів.

Незмінною залишається популярність мандаринів не лише на Різдво, а й упродовж усього зимового періоду. Найпоширеніший сорт у супермаркетах — Клементин:

 • в “АТБ”” — 59,95 грн за кг, звичайні ж коштують 53,95 грн за кг;
 • у “Рукавичці” — 59,90 грн за кг.
“Рукавичка”

 

Ми запитали, де купує мандарини голова міської ради Юрій Ягодка:

“Беремо в острозьких супермаркетах, магазинах. Просто неба не купуємо. На розкладках, вони можуть і підмерзнути, ну таке”

Новорічна ялинка

Штучну ялинку не довелося шукати довго, адже вибір в острозьких магазинах доволі великий. Та зовсім інша ситуація з живими новорічними деревами. 

 • 180, 300, 400 грн коштуватиме штучна ялинка біля “Еко Маркету”. Ціна залежить від розміру;
 • від 400 до 4500 грн за штучну ялинку доведеться віддати в салоні “Крамниця емоцій”
 • в “Аврорі” 199 грн вартуватиме маленьке штучне дерево;
 • від 500 грн жива сосна буде коштувати біля ТЦ “Riches”

Секретар міської ради Тарас Хмарук розповів, що їхня сім’я вже давно відмовилася від живої ялинки та пригадує, як у дитинстві на ній відбувалася “магія”.

“Пам’ятаю, що батьки на ялинку вішали цукерки, які завдяки нам з сестрою, магічним чином перетворювалися в обгортки ще до Нового року. З року в рік ялинка не змінювалась. Проте останнім часом у нас з’явилося багато нових іграшок з різних благодійних ярмарків наших волонтерів”, — каже він.

Волонтерка Ярослава Глуха коментує, що її сімʼя вже давно не купує на свята велике новорічне дерево:

“Ставимо маленьку штучну ялинку, для годиться”

Наступний і завершальний атрибут свята, який ми шукали в Острозі — ялинкові прикраси. Їх у точках продажу багато: різних кольорів, розмірів та форм. 

 • Від 5 до 80 грн за одну іграшку можна віддати у “Крамниці емоцій”;
 • від 8 до 15 грн коштує ялинкова іграшка біля “Еко Маркету”;
 • від 4 до 99 грн вартує в “Рукавичці”;
 • від 69,90 до 84,90 грн упаковка іграшок буде коштувати в “АТБ”.
“Рукавичка”
“АТБ”

 

Тобто, набір з маленької ялинки та прикрас до неї коштуватиме щонайменше 360 грн. З великою ж ялинкою набір обійдеться приблизно у 2189 грн.

Оксана Палаєвська