Спалах кору в Україні: чи варто острожанам панікувати?

За 11 місяців 2017 року в Україні зареєстровано 3 382 випадки захворювань кору. Спалахи кору, як і багато інших вірусів, з’являються періодично. Кір приходить кожних 5-6 років. Минулий спалах в Україні відбувся в 2012 році (12 746 хворих), а до того в 2006 (42 724 хворих ) та 2001 (16 970 хворих). “Це не епідемія, а середній рівень захворюваності, який можна подолати”, – повідомляє телеканал Еспресо.

Як там справи на Острожчині?

Головний лікар Острозької центральної районної лікарні Василь Веляник сказав, що до лікарні ще не зверталися люди із захворюванням на кір.

Проте на Рівненщині вже зафіксовано два таких випадки. Про це повідомив завідувач відділом епідеміологічного нагляду Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ Віктор Мороз на своїй сторінці у фейсбуці:

Кір поволі підступає до Рівненщини. У цьому році зареєстрований вже другий випадок кору. Не наражайте своїх дітей на небезпеку. Не зволікайте із щепленням. Вакцина КПК поки що є у всіх щеплювальних пунктах області.”

 

Де зробити щеплення?

Щоб зробити щеплення треба звертатися в Острозький районний центр первинної медичної допомоги. Він знаходиться на вулиці Татарській, 185 (у приміщенні районної лікарні).

інформація Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ

Головний лікар Острозького районного центру первинної медичної допомоги Рівненської області Олександр Стратюк надає для Ostroh.info таку інформацію:

«Із початку 2018 року зроблено щеплення від кору 296 дітям,  по Острозькому району вакциновано 184 дитини, по місту Острог – 112 дітей».

А якщо я не зроблю щеплення?

Вірус може призвести до важкого запалення легенів та уразити нервову систему. Кір може бути причиною енцефаліту і, як можливе ускладнення – параліч.

Є певна група людей, яким дійсно не можна робити щеплення. Це ті, у кого є алергія на будь-який компонент вакцини, вагітним жінкам та тим, хто вже захворів на кір. Також не рекомендовано робити вакцину дітям, у яких дуже слабкий імунітет.

Однак іншим вакцина дозволена та має бути зроблена спершу в один рік та повторно – у 6 років. Якщо ви вчасно не отримали повторну вакцинакцію, це можна зробити і пізніше.

Пасивна вакцинація – це коли людина вже підхопила вірус, але він не перейшов в активну фазу. Тобто в інкубаційний період вірусу. Щеплення не зможе захистити від кору, але зробить перебіг хвороби набагато легшим.

Які симптоми при захворюванні?

Кір починається досить гостро: порушується сон, хворий втрачає апетит та скаржиться на загальну слабкість. Потім додається нежить, сухий кашель та сильно підвищується температура до 39-40 градусів.

У дорослих можуть збільшуватись лімфатичні шийні вузли. Також часто з’являється кон’юнктивіт (запалення слизової ока).

Симптоми кору легко сплутати з звичайною застудою. Однак на 3-5 день після появи перших ознак, з’являється червоний висип по всьому тілу. Набрякає обличчя, з’являються сильні головні болі, деколи аж до втрати свідомості.

Висип кору важко сплутати з чимось іншим. Це дрібні червоні цятки та пухирці, які часто зливаються та утворюють великі плями. Спочатку він з’являється на слизовій рота, язику та губах. Потім на шиї, голові та в кінці на тулубі та кінцівках.

Якщо у вас з’являються ці симптоми – потрібно звернутись до лікаря. Після, якщо все гаразд, лікування можна продовжити вдома.

А може зразу вдома? Не довіряю тим лікарям.

Самолікуванням під час кору займатись не можна, адже саме через невчасне або неправильне лікування вірус призводить до ускладнень.

Для того, щоб мінімізувати ризик інфікування, медики рекомендують часто проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення, уникати великого скупчення людей. А якщо ви вже захворіли, то залишайтесь вдома і не поширюйте вірус.

Єлизавета НЕСЕН

головне фото

фото коментаторів з фейсбук-сторінок