Спудеї-«напівкровки»: особливості паралельного навчання на 2-ох спеціальностях в ОА

Зараз престижно мати дві, а то й більше освіти. Ще одну спеціальність здобувають із різних причин – задля кар’єрних перспектив або через незадоволення своєю першою спеціальністю. Зазвичай другий диплом йдуть отримувати після закінчення університету, на що витрачають ще мінімум кілька років.

Але існує й інший варіант, за допомогою якого можна вбити одразу двох зайців. Це паралельне навчання – можливість отримувати другу вищу освіту одночасно з першою. Як це працює, поговоримо далі.

Паралельне навчання в НаУОА

В Острозькій академії студенти мають можливість паралельно навчатися на двох спеціальностях. Проте в такому здобутті знань є своя специфіка й особливості:

  • вступити на другу спеціальність можуть усі студенти Острозької академії, які не менше одного року здобувають ступінь бакалавра та виконують навчальний план у повному обсязі;
  • навчання триває 3 роки, після закінчення якого отримуєте диплом бакалавра за обраною спеціальністю;
  • здобуття ще однієї освіти платне.

   Головним структурним підрозділом НаУОА, що забезпечує освітню діяльність паралельного навчання є  Інститут довузівського, заочного та дистанційного навчання.  

Ви вступили на другу спеціальність,  що далі?

А далі приготуйтеся до масштабної та активної роботи. Під час навчання 6-7 пар в день – це норма. Організація паралельного навчання базується на сесійних тижнях.  Пояснення нового матеріалу і контроль знань відбувається під час сесій. Їх є 3. Кожна з них триває по 2 тижні.

Перша сесія настановча – відбувається начитка лекцій, можуть бути практичні заняття, проте іспитів немає. Зазвичай  проходить на початку листопада.

Друга сесія у лютому. Тут відбувається контроль знань, потрібно складати іспити з предметів, лекції з яких були на першій сесії. Також паралельно з іспитами проводиться ще одна  начитка лекцій.

Ну і фінальна, третя сесія проходить у травні. Потрібно складати іспити за предметами, лекції з яких слухали на другій сесії.

Підготуватися до іспитів можливо, якщо правильно розрахувати свій час. На це є два вільні місяці між сесіями для опрацювання та засвоєння знань. Лекції та іспити зазвичай проходять у другій половині дня, що дозволяє відвідувати заняття першої спеціальності.

Проте дуже часто можливі збіги пар на першій та другій спеціальностях.  Всюди встигнути неможливо, тому доведеться навчитися розставляти пріоритети та вибирати щось одне.

Викладачі валять?

Кожному студенту відомо: якщо нічого не робити – будуть незарахи. Зазвичай, якщо ви регулярно відвідуєте лекції, практичні, готуєтеся до іспитів, то без проблем складатимете сесії.

Але не намагайтеся перетнути межу і «вилізти на голову» викладачам, бо вчити все одно доведеться. Так, висидіти 6-7 пар підряд складно, проте коли ви зацікавлені в навчанні, цей час проходить майже непомітно.

Старший викладач Острозької академії Оксана Захарчук  розповідає:

«Отримати 2 освіти – чому б і ні?! Та потрібно все добре зважити. Адже навчання на двох факультетах не обіцяє бути  легким. Окрім навчання у студентів є ще й особисте життя. Багатьом доводиться поєднувати навчання й роботу. Погодьтесь, скласти 2 сесії, які проходять інколи майже одночасно, – завдання не з легких. Але, якщо ви все ж вирішили, що вам це потрібно, ви повні сил, бажання й розуміння того, що здобута вами освіта та знання  стануть в нагоді в майбутньому, залишається побажати удачі!».

Яка позиція студентів?

Ольга Яцкович – студентка ОА – успішно навчається одночасно на двох спеціальностях – історія та право. Ольга стверджує, що здобуття двох освіт – це показник високого саморозвитку та самоосвіченості, а також можливість отримати більше шансів зарекомендувати себе, знайти своє місце на ринку праці.

«Додаткова освіта будь-якого профілю – гарна можливість отримувати заробітну платню гідну твого рівня розвитку. Мені дуже подобається вивчати право. Позитивним моментом є те, що  багато предметів на правознавстві «перегукуються» з тим, що ми вчили на історії.  

Проблемою є невелика кількість лекцій та практичних, через що не встигаєш опрацювати увесь матеріал. 7 пар на день це звичне явище, якщо ви навчаєтесь на двох факультетах. Цілеспрямованість, рішучість, вміння контролювати та правильно організовувати свій час – ось ті риси характеру та вміння, які знадобляться студентам», – ділиться досвідом Ольга.  

Які перспективи?

Варто розуміти, що навчання на другій освіті та наявність двох дипломів  автоматично  не робить вас професіоналом у певній галузі. Якраз це потрібно підтверджувати знаннями та навичками. Бажання досягти високих результатів та самостійна робота дуже важливі.

По-перше,  потрібно самому собі відповісти на питання:  «для чого це мені?». По-друге, визначитися зі спеціальністю.

Зазвичай обирають престижні напрями, наприклад: «право», «іноземні мови», «міжнародні відносини», «фінанси» і т.д. Найбільш ефективний варіант варіант – поєднання двох дипломів, які можуть гармонійно взаємодоповнюватися. Як варіант, ви можете працювати  юристом у певній міжнародній компанії, при цьому маючи освіти правника та перекладача.

Ми поспілкувалися зі студенткою, яка  здобувала два дипломи в Острозькій академії. Зараз вона навчається на магістратурі та працює. Дівчина анонімно розповідає, що спочатку довго вагалася, чи вступати на ще одну спеціальність, чи ні. Одні їй говорили, що це дуже важко, а інші навпаки заохочували.

«Я вирішила подати документи на англійську філологію, оскільки дуже подобається саме лінгвістика. І я не шкодую. Звичайно, першу сесію ми ледве пережили, бо важко було поєднувати навчання на денному з цим. Дуже сподобалися викладачі, кожен з них є досить компетентним у своїй справі. Вони завжди йшли нам на зустріч.

Навчання на факультеті романо-германських мов було не просто заради   диплому, а ще й стимулом до саморозвитку. Зрозуміло, що незнайому мову ти не вивчиш ідеально за три роки й не станеш експертом в галузі перекладознавства, проте я отримала хороші основи в процесі навчання. Щодо працевлаштування, то я частково працюю за цим фахом, але  в основному за першою спеціальністю. Однак англійська потрібна майже всюди – це відомо кожному», – коментує студентка.

Недоліки та переваги здобуття двох освіт одночасно

Підсумовуючи, коротко виділимо негативні та позитивні моменти паралельного навчання. До негативних можемо зарахувати:

  1. Велике навантаження під час навчання;
  2. Стислі терміни навчання (на складний предмет можуть виділити кілька лекцій);
  3. Збіги з парами на стаціонарі;
  4. Менша кількість вільного часу;
  5. Платне навчання.

Переваги паралельного навчання на двох спеціальностях:

  1. Отримання двох дипломів за оптимально короткий проміжок часу;
  2. Нові знання;
  3. Кращі можливості на ринку праці;
  4. Нові знайомства, колектив;
  5. Формуються навички тайм менеджменту, розвиваєте силу волі та амбітність;
  6. Вихід із зони комфорту.

Паралельне навчання на обох спеціальностях має свою специфіку та особливості. Вступати чи ні, вирішувати вам. Тут важливі хороша мотивація та ентузіазм.

Денис ГАВРИЛЮК

One Reply to “Спудеї-«напівкровки»: особливості паралельного навчання на 2-ох спеціальностях в ОА”

Я теж навчалась на 2 спеціальностях, на економічній кібернетиці і праві. Було важко, але воно того варте. На роботі мені знадобилась і перша і друга освіта, оскільки працювала бухгалтером.

Comments are closed.