Стипендія міського голови: хто отримає та як фінансується?

16 школярів, школярок і 4 студентів, студеток з осені 2022 року отримуватимуть щомісячні іменні стипендії міського голови. Таке рішення прийняли депутати на 17 черговій сесії Острозької міської ради 26 листопада. 

Скільки отримають, за яких умов призначатимуть та хто фінансує виплати дізнавалася журналістка Ostroh.info.

Стипендіати та стипендіатки отримуватимуть виплати упродовж року щомісячно: учні по 500 грн, студенти по 1000 грн.

Грошові виплати призначатимуть за успіхи у навчальній, спортивній, творчій, науково-дослідницькій, літературній та мистецькій діяльностях.

Для призначення стипендій створять експертну комісію з представників депутатського корпусу Острозької міської ради та Управління освіти, молоді та спорту виконкому Острозької міської ради та Національного університету “Острозька академія”.

 Які умови отримання стипендії?

За словами начальника Управління освіти молоді та спорту Острозької міської ради Віктора Самчука, умови отримання стипендії для школярів і студентів дещо різняться.

Учні будуть отримувати грошову винагороду з вересня до серпня за:

  • успіхи у навчанні (перемогу на обласних та національних олімпіадах і конкурсах Малої академії наук);
  • роботу в позашкіллі (танці, співи, перемогу в конкурсах);
  • спортивні досягнення.

З 16 учнівських стипендій 8 призначатимуть за навчальні досягнення. На позашкільну роботу та спорт передбачено по 4 стипендіати, стипендіатки.

Натомість, студентські стипендії від міського голови будуть виплачувати з 1 жовтня до 30 вересня за успіхи у навчанні, науковій діяльності та житті університету. Вони передбачені для 4 здобувачів, здобувачок освіти, які навчаються в НаУ “Острозька академія” і закінчили школи Острозької громади.

Наразі, в Острозькій академії навчаються 235 таких студентів та студенток, серед них 203 на бакалавраті та 32 на магістратурі.

Хто фінансує виплати? 

Під час голосування за положення голова фракції “Сила і Честь” Оксана Ситницька зазначила, що стипендія міського голови фінансується за кошти громади. Зважаючи на це, депутатка запропонувала змінити назву на стипендію Острозької територіальної громади. Проте цю правку депутати не підтримали.

Острозький міський голова Юрій Ягодка у коментарі Ostroh.info розповів, що законодавство не забороняє виплату стипендій з коштів громади:

“Є ж стипендії президента України, Верховної Ради, голови ОДА. По всій Україні є. Це дозволено з бюджетних коштів і не заборонено бюджетним законодавством. А мета студентської стипендії не стосується міського голови, вона про дітей, яких ми мотивуємо вступати до Острозької академії”.

Проєкт реалізують у межах статусу “Молодіжної столиці” та програми роботи з обдарованою молоддю Острозької громади на 2022-2025 роки.