У зв’язку з ризиком поширення коронавірусу в Україні запроваджують карантин в усіх навчальних закладах з 12 березня до 3 квітня. Відповідне рішення уряд ухвалив 11 березня.
На підставі цього рішення керівники навчальних закладів можуть видати наказ про запровадження карантину.
Що рекомендує Міністерство освіти та науки?
- не брати участі та не проводити масових заходів в освітніх закладах (пробне зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіад, змагань, конкурсів, виставок тощо);
- не направляти студентів, учнів та співробітників закладів до країн з високим ступенем ризику зараження;
- інформувати тих, хто працює і навчається у закладах про те, як запобігти поширенню хвороби та як діяти у випадку захворювання;
- проводити заняття дистанційно та відпрацювати їх відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;
- частково перевести працівників на дистанційну роботу;
- забезпечити профілактику поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;
- виділити у гуртожитках освітніх закладів місця для ізоляції студентів та учнів з ознаками гострих респіраторних захворювань;
- виконувати рішення тимчасових обласних протиепідемічних комісій;
- не проводити запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідемічної ситуації.
Чи оголосять карантин в Острозькій академії?
Раніше на Facebook-сторінці ОА написали, що ввести карантин зможуть лише після отримання розпорядження або постанови керуючої організації (МОН України) і видання наказу ректора. Однак, поки що точної інформації про видання такого наказу немає. Це пов’язано з тим, що немає офіційних роз’яснень від МОН. Це питання вирішать під час позачергового засідання ректорату 12 березня.
Чи боятися коронавірусу?
Боятися й панікувати – точно ні. Але про профілактичні заходи можна почитати тут. Про те, що таке коронавірус – тут.
Україна закупила німецьку тест-систему для виявлення COVID-19, сертифікованого ВООЗ. Набори розроблені з максимально можливим профілем виявлення для достовірного визначення зазначеного виду коронавірусу. Тест-система та реагенти розраховані на обстеження 960 осіб. У МОЗ запевняють, що цього достатньо до закупівлі нових реагентів.
Поки що за інформацією Міністерства охорони здоров’я в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірус. Його виявили 3 березня. Наразі 1 зразок ще перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат.
Загалом протестували 43 людини, тобто використали 43 тести для виявлення коронавірусу.
У Центрі громадського здоров’я пояснили, чим відрізняється ГРВІ, спричинене коронавірусом та грип. Зокрема, грип може поширюватися швидше, ніж коронавірус COVID-19.
Ситуація з коронавірусом у світі
Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію у зв’язку з поширенням у світі коронавіруса 11 березня.
Про це повідомляє ВООЗ в Twitter з посиланням на гендиректора організації Тедроса Адхана Гебрейесуса.
Крім того, Гебрейесус закликав підготувати лікарні, навчити працівників системи охорони здоров’я і проявляти більше турботи один до одного.
За визначенням ВООЗ, пандемія – це поширення нового захворювання у світових масштабах. Характеризується відсутністю колективного імунітету в людства і, як правило, ефективних засобів профілактики (вакцин) та лікування.
На території Європейського регіону зареєстровано 18 057 випадків захворювання COVID-19. Найбільше з них у таких країнах: Італія – 10 149, Франція – 1 784, Іспанія – 1 622, Німеччина – 1 296, Швейцарія – 491, Нідерланди – 382, Великобританія – 377, Швеція – 326, Норвегія – 277, Бельгія – 267, Данія – 262, Австрія – 182.
В Посольстві України в Китаї працює оперативна група з надання допомоги громадянам України. Вона здійснює комунікацію та опрацьовує звернення українців, які перебувають у КНР.
До слова, в Telegram з’явився бот, який інформує громадян щодо основних питань, пов’язаних із коронавірусом.