У навчальних закладах оголосили карантин

У зв’язку з ризиком поширення коронавірусу в Україні запроваджують карантин в усіх навчальних закладах з 12 березня до 3 квітня. Відповідне рішення уряд ухвалив 11 березня.

На підставі цього рішення керівники навчальних закладів можуть видати наказ про запровадження карантину.

Що рекомендує Міністерство освіти та науки?

  • не брати участі та не проводити масових заходів в освітніх закладах (пробне зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіад, змагань, конкурсів, виставок тощо);
  • не направляти студентів, учнів та співробітників закладів до країн з високим ступенем ризику зараження;
  • інформувати тих, хто працює і навчається у закладах про те, як запобігти поширенню хвороби та як діяти у випадку захворювання;
  • проводити заняття дистанційно та відпрацювати їх відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;
  • частково перевести працівників на дистанційну роботу;
  • забезпечити профілактику поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;
  • виділити у гуртожитках освітніх закладів місця для ізоляції студентів та учнів з ознаками гострих респіраторних захворювань;
  • виконувати рішення тимчасових обласних протиепідемічних комісій;
  • не проводити запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідемічної ситуації.

Чи оголосять карантин в Острозькій академії?

Раніше на Facebook-сторінці ОА написали, що ввести карантин зможуть лише після отримання розпорядження або постанови керуючої організації (МОН України) і видання наказу ректора. Однак, поки що точної інформації про видання такого наказу немає. Це пов’язано з тим, що немає офіційних роз’яснень від МОН. Це питання вирішать під час позачергового засідання ректорату 12 березня.

Чи боятися коронавірусу?

Боятися й панікувати – точно ні. Але про профілактичні заходи можна почитати тут. Про те, що таке коронавірус – тут.

Україна закупила німецьку тест-систему для виявлення COVID-19, сертифікованого ВООЗ. Набори розроблені з максимально можливим профілем виявлення для достовірного визначення зазначеного виду коронавірусу. Тест-система та реагенти розраховані на обстеження 960 осіб. У МОЗ запевняють, що цього достатньо до закупівлі нових реагентів.

Поки що за інформацією Міністерства охорони здоров’я в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірус. Його виявили 3 березня. Наразі 1 зразок ще перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат.

Загалом протестували 43 людини, тобто використали 43 тести для виявлення коронавірусу.

Виявити коронавірус іншим способом, окрім як проведенням тесту не можна. Кількість тестових зразків обмежена, тому зараз в основному перевіряють громадян, які приїхали з-за кордону.

У Центрі громадського здоров’я пояснили, чим відрізняється ГРВІ, спричинене коронавірусом та грип. Зокрема, грип може поширюватися швидше, ніж коронавірус COVID-19.

Слідкувати за поширення вірусу COVID-19 у світі можна за цим посиланням.

 Ситуація з коронавірусом у світі 

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію у зв’язку з поширенням у світі коронавіруса 11 березня.

Про це повідомляє ВООЗ в Twitter з посиланням на гендиректора організації Тедроса Адхана Гебрейесуса.

Крім того, Гебрейесус закликав підготувати лікарні, навчити працівників системи охорони здоров’я і проявляти більше турботи один до одного.

За визначенням ВООЗ, пандемія – це поширення нового захворювання у світових масштабах. Характеризується відсутністю колективного імунітету в людства і, як правило, ефективних засобів профілактики (вакцин) та лікування.

На території Європейського регіону зареєстровано 18 057 випадків захворювання COVID-19.  Найбільше з них у таких країнах: Італія – 10 149, Франція – 1 784,  Іспанія –  1 622, Німеччина – 1 296, Швейцарія – 491, Нідерланди – 382, Великобританія – 377, Швеція – 326, Норвегія – 277, Бельгія – 267, Данія – 262, Австрія – 182.

В Посольстві України в Китаї працює оперативна група з надання допомоги громадянам України. Вона здійснює комунікацію та опрацьовує звернення українців, які перебувають у КНР.

До слова, в Telegram з’явився бот, який інформує громадян щодо основних питань, пов’язаних із коронавірусом.