В Острозькій академії провели лекцію на тему “Журналістика конфлікту” 4 березня. Лекторами були викладачка кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса Інна Єрмакова та військовий репортер “Радіо Свобода” Андрій Дубчак.
Інна Єрмакова розповіла про те, як працювати з людьми, які пережили травму, зокрема, в умовах війни. Лекторка назвала 5 етапів переживання психологічної травми та як вони впливають на самосприйняття героїв інтерв’ю і журналістів. Також вона пояснила як не травмувати авдиторію текстами і фото (зображенням сцен жорстокості чи насилля).
“Чому важливе поєднання психології інтерв’ю і журналістської роботи? Тому що журналіст не може нести відповідальності за ті події, які вже відбулися. Але пряма журналістська відповідальність за тим, як суспільство це переживе”, – говорить лекторка.
Андрій Дубчак розповів про свою журналістську діяльність під час Майдану та на Сході України. Також він пояснив, як долати стресові ситуації, та як воєнні журналісти можуть створювати фейки.
“Моє уявлення про війну таке, що на патрони та кулі витрачають відносно невеликі суми коштів. Решта коштів іде на інформаційну війну. Є таке поняття “рефлексивний контроль”. Це радянська військова дисципліна, яка вивчає як впливати на світогляд суспільства”, – розповідає журналіст.
Після виступу студенти ставили питання до лекторів і міряли амуніцію воєнних журналістів.
До слова, в Острозькій бібліотеці в рамках проєкту “Життя на “нулі”” проведуть дві виставки «Лінія фронту. Рік 2018» та «Полинове дитинство».