В Острозі хочуть перенести пішохідний перехід

Упродовж двох років до міської ради подають депутатські звернення із проханням перенести знаки та розмітку на пішохідному переході навпроти нового корпусу ОА (проспект Незалежності). Звернення подав депутат Острозької міської ради Вадим Бондарчук.

Перехід знаходиться на дорозі державного значення, тому будь-які зміни та перенесення там здійснюються облавтодором.

Вадим Бондарчук розповів, що міська рада надсилала його запит до обласної служби автомобільних доріг. Там пояснили, що розмітку перенесуть під час реконструкції центральної дороги, яку планували почати ще минулого року.

До подання цього звернення було ще одне, із проханням установити світлофор на площі. На нього, за словами депутата, у міській раді відповіли, що встановлення світлофору недоцільне, оскільки на площі не було достатньої кількості аварій.

Пішохідний перехід хочуть перенести, щоб підвищити видимість для водіїв та пішоходів, які готуються переходити вулицю. Це має зменшити ризики аварії.

“Якщо машина рухається з боку Рівного, то праворуч пішохідний перехід, який на тротуарі біля магазину, дуже маленький. Там буквально 1.2 метра є. Тому виникають ткі небезпечні ситуації, тим більше, що коли хтось чекає на пішохідному переході, то немає можливості розминутися. І це кут, і там часто є ожеледиця, що теж небезпечно”, – пояснює Вадим Бондарчук.

Заступник міського голови з комунальних питань Анатолій Лисий пояснив, міська рада взяла до уваги звернення. Однак, коли саме переноситимуть розмітку, наразі невідомо:

“Відмови не було. Ми, як ви знаєте там робили тротуар і ми зробили. Це залежить від нас, але цей перехід, цю дорогу обслуговує облавтодор, це дорога державного значення. Ми готуємо звернення до служби автомобільних доріг про перенесення цих знаків. Я зустрічався з заступником начальника служби автомобільних доріг, він сказав, що розроблена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт доріг”.

Водночас, Вадим Бондарчук наголошує, що перенести перехід і попередити про це пішоходів треба до відкриття нового корпусу ОА:

“Під час перенесення знаків треба буде встановити попередження, що їх змінено. У правилах дорожнього руху є таке розуміння, що коли встановлюють новий знак, обов’язково треба встановлювати його у жовтій кайні, аби у темну пору доби автомобілістам було видно, що там є знаки”, – додає депутат.

Остаточну відповідь у міській раді обіцяють дати до наступної позачергової сесії.