В Острозі невідомі розгромили каплицю на єврейському кладовищі

В Острозі на єврейському кладовищі розгромили каплицю, де  розташована могила рабина Шмуеля Едельса, відомого як Магарша. Подія трапилась у ніч з  27 на 28  квітня.

«Розгром  помітила Валентина Стаховська, яка опікується кладовищем та могилою, вона відразу викликала поліцію та зателефонувала мені. Я написав заяву. Поліція зняла відбитки, зараз йдуть слідчі дії. У майбутньому треба спілкуватись з містянами, студентами щодо правил поведінки на кладовищі, проводити екскурсії. Ми поставимо камери, грати, відновимо вікна. Я не думав, що в Острозі може таке відбутись взагалі», 

– розповідає нам член єврейської громади Григорій Аршинов.

По даному факту відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 194 Кримінального кодексу України – за умисне знищення або пошкодження майна.

«Це не розгром могили, а пошкодження будівлі, так як над самими могилами ніхто не знущався. По даному факту є коло осіб, яких відпрацьовуємо. У майбутньому на території кладовища будуть встановлювати камери відеоспостереження»,

– коментує керівник Острозького відділу поліції Едуард Холод.

За його словами, скоріше за все, це була компанія п’яних підлітків. Це зараз перевіряють.

Наразі наслідки погрому прибрали.

Рабин Магарша – єврейський освітній і культурний діяч, коментатор Талмуду. Помер в 1631 році (за іншими джерелами – у 1632 )  в Острозі,  був похований на єврейському кладовищі у спеціально побудованому пантеоні.

Крістіна ЛАПІКОЦЬКА

Фото авторки

Головне фото: Eduard Dolinsky