В Острозі перевірили заклади масового перебування людей

Фото зі сторінки Рівненської обласної державної адміністрації  

В Острозі позапланово перевірили заклади, де масово перебувають люди, на пожежну та техногенну безпеку.

Заклади перевіряли через доручення Прем’єр-міністра України від 11. 12. 2019 №44205/1/1-19, а також, щоб підвищити рівень пожежної та техногенної безпеки.

Всього в Острозі перевіркам підлягає 15 закладів. Станом на 06.02.2020 рік провели 13 перевірок.

Під час перевірки рятувальники помітили, що систем протипожежного захисту (напр. пожежна сигналізація) у більшості закладів немає або вони не працюють. Така ж проблема і з пристроями захисту від прямих попадань блискавки (напр. громовідводи). Також виявили, що на горищі об’єктів не провели вогнезахисного оброблення дерев’яних конструкцій і не провели замірів опору ізоляції. Недоліком було й те, що заклади не перевірили приладів захисту електричних мереж та обладнання на коротке замикання.

Через порушення вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнули 13-ох посадових осіб. Також подали 2 позовні заяви до окружних адміністративних судів, щоб повністю або частково зупинити об’єкти. З персоналом та відвідувачами провели протипожежні інструктажі і розповсюдили наочну агітацію.

Серед закладів, які пройшли перевірку, є 5 загальноосвітніх (Острозька загальноосвітня школа I-III ступенів №1 Острозької міської ради, Острозька загальноосвітня школа I-III ступенів №3 Острозької міської ради, Острозький навчально–виховний комплекс «Школа I-III ступенів-гімназія» Острозької міської ради, Комунальний заклад «Острозька спеціальна школа №1 I-III ступенів» Рівненської обласної ради, Комунальний заклад  «Острозька спеціальна школа №2 I-II ступенів» Рівненської обласної ради).

3 заклади соціального захисту (Острозький районний територіальний центр соціального обслуговування, Острозький міський територіальний центр соціального обслуговування, КЗ «Острозький психоневрологічний інтернат»).

2 дитячі дошкільні заклади (Острозький дошкільний навчальний заклад (ясла-садочок) №1 «Ромашка», Острозький дошкільний навчальний заклад (ясла-садочок) №2 «Веселка»).

2 заклади охорони здоров’я (КНП Острозька центральна районна лікарня, КП Острозька обласна психіатрична лікарня).

1 професійно-технічний навчальний заклад  (ДПТНЗ «Острозьке ВПУ»).

Ярослава НІКІТЮК