В Острозі представили збірку про урбанізм і фемінізм

Кандидатка філософських наук і керівниця Центру урбаністичних студій Світлана Шліпченко презентувала збірку “Урбанізм і фемінізм” в Острозькій академії 12 листопада.

Упорядницями книги стали Віра Агеєва і сама Світлана Шліпченко. Вони використали інструменти сучасних гендерних та урбаністичних студій, щоб показати як облаштовані міста для побутування в них жінок і чоловіків.

До збірки “Урбанізм і фемінізм” входять статті дослідників, які представляють два напрямки поглядів на місто: “феміністичний урбанізм” і “урбаністичний фемінізм”.

“Мені здається, що сьогодні, як і раніше, не до кінця можна говорити, що жіноче бачення міста повною мірою розкрите в культурі. Проте порівняно з модернізмом 20 століття це зовсім інша ситуація, тому що сьогодні ми можемо говорити про багато різних репрезентацій міста. І питання стоїть навіть не у свободі голосу чи чогось іншого, а в певній систематизації фокусування, бо багато основних проблем розмиваються на фоні різноманітних репрезентацій”, – повідомляє декан гуманітарного факультету Максим Карповець.

Студентка четвертого курсу Людмила Шуляка-Владика ділиться враженнями від презентації:

“Я вважаю, що тема фемінізму є дуже актуальною на сьогоднішній день та з кожною хвилиною набуває все більшого розголосу. Особисто мені було дуже цікаво побачити цю тему саме через урбанізм. Наш спікер – Світлана допомогла розглянути нам різні аспекти та нові теми. А саме те, що фемінізм – не лише рух, це те, що звертає увагу на архітектуру, побут міста та поведінку людей”.

Світлана Шліпченко – архітекторка за освітою, теоретикиня урбанізму, наукова керівниця Центру урбаністичних студій Києво-Могилянської академії, авторка кількох монографій на урбаністичну тематику.

Віра Агеєва – літературна критикиня, докторка філологічних наук, професорка Києво-Могилянської академії. Вона досліджує особливості розвитку українського модернізму, виявляє зацікавлення феміністською інтерпретацією текстів.

Вікторія ДЖУС