В Острозі презентували книгу про національну ідею

Громадські діячі Олександр Доній, Павло Гай-Нижник та Тарас Стецьків презентували книгу «Трансформація української національної ідеї» Острозькій академії 18 вересня.

До збірки увійшли роботи 30 українських істориків, політологів та філософів. Автори висвітлюють власну позицію щодо формування та перспектив «української ідеї».

«На якомусь етапі я зрозумів, що Україна і далі падатиме в прірву, поки вона не змінить ціннісний ряд. Ми відстали від решти країн світу в ідеєтворенні. В цій збірці статей думки дуже часто суперечать одна одній, бо голос одинака може бути непочутий. Для того щоб спровокувати дискусію потрібно розширити коло дискутантів, щоб усі разом могли краще та якісніше розробити ідею, яка буде працювати на благо усьому народові», – розповідає автор та упорядник книги Олександр Доній.

Окрім цієї збірки, очікується серія книжок, у написанні яких братимуть участь і закордонні автори, зорема поляки та американці.

Політик Тарас Стецьків розповів про значення збірки для читачів:

«Світ змінюють люди, які вірять в певні ідеї. І якщо українці хочуть змінити себе та свою власну державу, то вони повинні мати певну національну ідею, яка буде слугувати певним дороговказом до ідеалу, до якого ми хочемо прийти як нація, як народ, як держава. Тому дана книга є способом подивитися на цей процес з різних точок зору», – зазначає політик.

До слова, автори планують провести більше тридцяти презентацій у різних містах України.

Олена САВКОВА