В Острозі презентували графічний роман (оновлено)

Презентація коміксу фотохудожника Кирила Горішного відбулася в Острозькій академії 2 жовтня. Комікс створений за романом Оноре де Бальзака “Батько Горіо”.

Сам фотохудожник Кирило Горішний народився та виріс у Франції, але зараз проживає в Україні.

“У Франції культура коміксів є дуже популярною. Я сам на них виріс. Але їх не асоціюють лише з дитячою літературою, такі книги читають ще й дорослі. Наша мета – популяризувати графічний роман в Україні та спонукати до прочитання оригіналів. І коли люди це роблять, то ми розуміємо, що працюємо не марно. Ці книги мають для нас просвітницьку функцію, а не тільки розважальну”, – розповідає про значення книги автор.

Також автор розповів про своє попереднє видання “Герой поневолі” за твором Івана Франка. У ньому він поєднав революцію, архітектуру й історію для того, щоб зробити бестселер.

“Таке мистецтво руйнує стеоретипи щодо несерйозності та неважливості існування цього виду мистецтва. Я дуже радий, що в академічному середовищі з’являються такі якісні та цікаві речі”, – ділиться думкою декан гуманітарного факультету НаУ”ОА” Максим Карповець.

“Він так щиро і переконливо говорив, що я навіть змінила на краще своє ставлення до коміксів і просто не могла піти, не придбавши його графічний роман з автографом. Ця зустріч, як нова порція натхнення” – ділиться емоціями після зустрічі студентка першого курсу Наталка Бойко.

До слова, Кирило Горішний повідомив, що працює над адаптацією комікс-варіану “Лісової пісні” Лесі Українки.

Анастасія ВОЛИНСЬКА