В Острозі проголосували за підняття тарифу на водопостачання

В Острозі та громаді підвищать тарифи на водопостачання та водовідведення. 

22 травня 2024 року затвердили питання встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на засіданні виконавчого комітету Острозької міської ради.  

Які основні причини зміни тарифу?

Основною причиною зміни тарифу називають зростання ціни на світло, адже понад 48%  витрат водоканалу  — електроенергія. Також цьогоріч збільшили заробітну плату, що теж вплинуло на зростання ціни.  

Дійсні тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення були затверджені рішенням виконавчого комітету Острозької міської ради 15 серпня 2023 року. Розрахунок нових тарифів обумовлено нагальною потребою у встановленні економічно обґрунтованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які надає комунальне підприємство”, — пояснює представниця КП “Водоканал” Оксана Самець. 

Фото: Ольга Очеретяна. На фото бухгалтерка КП “Водоканал” Оксана Самець.

Хто і як проголосував?

На засіданні були присутні 24 депутати. Проти рішення підвищити тарифи проголосувала лише помічниця ректора НаУОА Наталія Мельничук, утримався секретар міської ради Тарас Хмарук, інші ж проголосували “за”. 

За словами помічниці ректора з адміністративно-господарської частини Національного університету “Острозька академія” Наталії Мельничук, тарифи на воду в Острозі є одними з найвищих в Україні. 

Звичайно, легше зробити нарахування на тариф, аніж думати про інші інвестиційні програми. Завжди є багато рішень, хоча сам розрахунок економістка КП “Водоканал” зробила правильно”, —  коментує затвердження рішення виконавчого комітету Острозької міської ради Наталія Мельничук. 

Фото: Ольга Очеретяна. На фото Наталія Мельничук
Фото: Ольга Очеретяна

Які питання обговорювали? 

На засіданні говорили про вивіз сміття, дороги, доходи водоканалу і надходження від держави. Під час розмови виявили, що приріст у КП “Водоканал” майже нульовий. Також говорили й про дотації: протягом 2023 року КП “Водоканал” було профінансовано з міського бюджету на 14 млн 654 тис 972 грн.

Скажіть, будь ласка, що нас чекає через півроку? Знову підняття тарифу?” — питає Наталія Мельничук.

Дасть Бог, закінчиться війна. Але якщо для нас піднімуть електроенергію, тариф буде збитковий. Якщо ціна підніметься на електроенергію, то й нам потрібно буде піднімати”, — відповідає бухгалтерка. 

Як змінилась вартість матеріалів? 

  • вартість 1 кВт/год електроенергії (активної) без ПДВ зросла/зростає з 5,31688 грн до: за грудень 2023 р. – 5,90504 грн, за березень 2024 р. – 6,10969 грн (115%);
  • вартість послуги розподілу електроенергії становить 1,34441 грн;
  • вартість 1 кВАр/год електроенергії (реактивної) без ПДВ становить 0,1747 грн;
  • прожитковий мінімум для працездатних осіб зріс з 2684 грн до 3028 грн (113%);
  • мінімальна заробітна плата з 6700 грн зросла до 8000 грн (119%);
  • зросла ставка екологічного податку з 60% до 90% (150%).
Фото: Ольга Очеретяна

Як зміняться ціни для споживача? 

  • з водопостачання: 31,19 грн за 1 куб. м з урахуванням ПДВ;
  • з водовідведення: 51,73 грн за 1 куб. м з урахуванням ПДВ.
  • ціна для споживача зросте на 20%. 

Коли почне діяти постанова? 

Рішення набуде чинности через 15 днів після затвердження міськвиконкомом, тобто 5 червня.