В Острозі пройшла акція прибирання яру

У парку поряд з новим відділом поліції відбулася акція з гаслом “не говори, а прибери”. Організували її за підтримки Camus Ostroh, громадської організації “Територія змін” та церкви Спасіння 24 квітня.

До акції долучилося близько 20 людей, серед яких були студенти, місцеві жителі та діти.

Досить успішно пройшла акція. Парк чистий, можна гуляти, насолоджуватися красою. Плануємо й надалі влаштовувати такі прибирання. Розуміємо, що проблема дуже масштабна. Наприклад, в яру дуже багато сміття: люди вивозять туди будівельне сміття і будь-які інші відходи. Також проблемою є зона біля Нетішинського водосховища, там теж люди звозять сміття і роблять звалище. На вулиці на якій я мешкаю погані сміттєві баки, які не закриваються, відповідно тварини розносять сміття або його роздуває вітер, а на деяких вулицях смітники взагалі не встановлені. Дуже хочеться звернутися і до місцевих, і до влади та комунальних підприємств, щоб кожен був відповідальним за свою вулицю та середовище, де він перебуває”, — розповідає ініціаторка акції Анна Сирота.

Також вона зазначає, що екологія розпочинається не з того, що ми прибираємо, а з того, що не смітимо.

Я розумію, що якщо викину  поліетилен, то він забруднить середовище, в якому я живу, тому я цього не роблю з моральної точки зору. Я не можу кинути папірець поза смітником. Прибирання — це наслідок. Треба насаджувати культуру, принципи, цінності — тоді буде зміна і тоді ми будемо бачити чисті вулиці”, — каже ініціаторка.

Ольга ВЕРЕЩУК