В Острозі провели акцію до Всесвітнього дня прибирання

16 вересня Острог долучився до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day». Акцію проводять щорічно, острожани прибирали місцевість разом з українцями із 24 регіонів.

Її основна мета, кажуть засновники, формувати культуру чистоти та та навчити містян правильно поводитися із відходами. Локацію цьогорічного прибирання заздалегідь не розголошували. Це пояснюють обмеженнями військового стану. 

10:00. В Острозі розпочалося суботнє прибирання. Біля яру вже зібралася групка цьогорічних волонтерів. Вони утворили невелике коло і перемовляються, чекаючи на інших учасників дійства. Хтось одягнений у потерте худі, хтось у розстібнуту кофтину на блискавці, у кишенях — гумові рукавички. 

Коли до локації підійшли всі охочі, розпочалася реєстрація учасників. Далі інструктаж — організаторки Ніна та Альона розповіли групі про план прибирання. Після цього роздали кожному по великому сміттєвому пакету із вторинної сировини.

Робота стартувала. Двоє дівчат кожні декілька хвилин перегукуються з різних місць яру — вони розповідають одна одній про свої знахідки. У кущах волонтери та волонтерки знаходять і кладуть у пакети притрушену землею шапку, навушники, стару каструлю. Із хащів чути гучну лайку. Хтось скаржиться, що ненароком вступив у болото. 

“Я не вперше беру участь у таких двіжухах і мене, як людину, що подорожує, турбує питання забруднення. І якщо є можливість прибрати десь на природі, то це для мене закон. Я рада, що зібралося досить багато людей. Але й трохи сумно, бо коли прибирала, до мене підійшла пані і запитала: “А навіщо ви взагалі це робите? Сміття ж тут не видно”. Хочу, аби громадяни розуміли, що потрібно брати відповідальність за свої дії “, – ділиться студентка Саша Магура. 

Волонтерки з повними мішками сміття у руках піднімають із землі старі дерев’яні двері. Під шматком дерева — відкритий каналізаційний люк. Після цього ще декілька хвилин обурюються, що парк погано облаштований. 

Прибирання завершилося об 11:00. Пакети із сміттям по черзі полетіли у баки, звідки їх пізніше вивезуть на сміттєзвалище. По двоє-троє волонтери почали розходитися із локації.

“Хочеться подякувати кожному і кожній, хто долучився до прибирання, також дякуємо представникам Червоного Хреста за допомогу. Це дуже круто, що студенти і небайдужі громадяни долучаються та розуміють, що нині важливо розвивати свідоме і екологічно відповідальне громадянське суспільство”, — каже Ніна Заєва, координаторка акції. 

“Прийшла сюди, бо відчуваю, що Всесвітній день прибирання — це якраз той день, коли ми всі разом можемо встати і реально зробити щось корисне для цієї планети. Якщо не кожного дня, то хоча б один день у році можна виділити на те, щоб очистити екосферу. Я відчула, наче очистилася зсередини, це такий детокс”, — розповідає волонтерка Ольга Мельничук.

Текст: Надія Бутєєць

Фото: Ольга Очеретяна