В Острозі провели Національну Олімпіаду юридичних клінік

Національну Олімпіаду з консультування клієнтів провели на базі Національного університету “Острозька академія” 20 лютого.

В Україні змагання відбуваються вже сьомий рік поспіль, а загалом їх організовували вже більше десяти разів.

Олімпіада з консультування – це унікальні змагання серед юридичних клінік України, які моделюють процес прийому клієнта в юридичному офісі за участі двох студентів-консультантів (учасників юридичної клініки), які діють як юристи (адвокати, юрисконсульти, юристи-практики) та клієнта, роль якого виконує запрошений актор.
Цьогорічна Олімпіада проходила виключно англійською мовою.

“Я сама брала участь у цих змаганнях як студентка колись. І відповідно мені дуже полюбились ці змагання. У 2015 році, коли я вже співпрацювала з Асоціацією юридичних клінік України, я запропонувала відродити цю ідею, а колеги охоче підтримали”, — пояснює координаторка заходу Асоціації юридичних клінік України  Марія Цип’ящук.

Перемогу отримали представники юридичної клініки Українського католицького університету. 

”Я не буду прикидатися що ми імпровізували. Ми готувалися 2 тижні. Ми сиділи і програвали всі фабули, придумували усі найрізноманітніші варіанти. Але кілька разів нас все одно застали зненацька. Але точно можу сказати, що ми доклали максимум”, — розповідає переможниця олімпіади Софія Грицюк.

Про свій досвід розказують з посмішками та після англомовних змагань згадують переклад потрібних слів українською.

“Окрім того, що змагання проходять англійською мовою та розвивають власне “english skills”, щоразу дізнаєшся щось нове. Я тут вже втретє і кожного разу бачу де є помилки, чому ще треба вчитися та над чим працювати”, — ділиться з нами переможець олімпіади Дмитро Фігун.

Цьогорічні переможці представлятимуть Україну на Міжнародних Змаганнях з консультування ім. Брауна-Мостена онлайн. 

Анна ЩЕРБА