В Острозі провели виставку вишивок Острожчини

Виставку вишивок Острожчини провели в Острозі на центральній площі міста 20 травня. Виставка присвячена Всесвітньому дню вишиванки.

У заході брали участь 15 майстринь-вишивальниць з Острозької громади. Кожна з них представляла власні роботи або ж родинні вишивки, які передавали з покоління в покоління.

Журналістки Ostroh.Info побували на заході та дізнались, що для майстринь та інших гостей означає це свято.

“Я вперше на такому дійстві. Я не з Острога, з Хорова. Насправді, вже дуже давно займають вишивкою, але більше стала вишивати після того, як вийшла на пенсію. Я дуже люблю це свято, бо дуже люблю вишивати. Вишиваю і вранці, і ввечері, коли маю вільний час. Навіть чоловік свариться, що завжди я маю роботу”, — ділиться враженнями 80-річна майстриня Віра.

Інші майстрині також розповідали про значення Міжнародного дня вишиванки для них.

“Це дуже чудове українське свято, яке дає можливість відродити наші традиції. Я дуже рада, що в Україні з’явилося таке свято, бо вишивка — це частина нашої культури. Вишивка — це наше щастя, наша доля. Вишивкою займаюсь років 5, а все почалось з цієї картинки (на фото — ред)”, — говорить Наталія Вехнер з Українки.

Захід провели за ініціативи Острозького будинку культури.

За словами директора Будинку культури Олександра Лозюка, сьогоднішня виставка була символічною, бо 15 років вишиванці й на заході 15 майстринь:

“Для мене це свято нашої держави, нашої країни, адже вишиванка — це символ нашої держави. Майстрині просто чудові. Їх вироби неординарні, бо кожна має власний стиль, якого нема в інших. Ми будемо розширювати це свято”. 

До слова, Всесвітній день вишиванки в Острозі святкують щороку в різних форматах. Цього року — виставка вишивок Острожчини.