В Острозі провели зустріч із братами Капрановими

Українські публіцисти Віталій та Дмитро Капранови провели творчу зустріч в Острозькій міській раді 15 червня.

Подію організували в межах проєкту “Велике читання. Рівненщина читає «Паперові солдати» Братів Капранових”.

Основну увагу приділили роману “Паперові солдати”, в якому автори паралельно зобразили життя українського художника-гравера Ніла Хасевича та Володимира Титра — американського аніматора українського походження, що працював з Уолтом Діснеєм. За змістом книги, головний герой Ніл Хасевич народився та жив на Рівненщині. 

На зустрічі презентували й інші книжки, серед яких романи “Рута”, “Майдан. Таємні файли”, ”Щоденник моєї секретарки”, “Кобзар 2000” та “Приворотне зілля”.

Окрему увагу брати Капранови закцентували на книзі “Мальована історія Незалежності України”. Крім того, публіцисти відзначили роль Острога в створенні підручника:

Те, що ми захворіли на історію, пов’язане саме з вашим святим містом”. 

Начальниця відділу культури і туризму Острозької міської ради Ольга Лозюк розповідає:

Острог — місто, що об’єднує. А сьогодні острожан об’єднали ви (брати Капранови — ред.) своїми «Паперовими солдатами» і не тільки ними. Мені здається, що саме такі популярні книжки, доступні кожному, матимуть майбутнє. Вони дадуть змогу нашим дітям ідентифікувати себе, адже ми — українці, ми маємо своїх героїв, маємо ким пишатися на Рівненщині, Вінниччині, Дніпропетровщині — скрізь”. 

По закінченню презентації всі охочі могли купити будь-яку з представлених книг.

Марія НІКІТЧУК