В Острозі реалізують новий історичний проєкт

На фото: центр міста, сучасний проспект Незалежності. Фото повоєнних років. Фонди ДІКЗ м. Острога

Проєкт громадської організації «Братство імені князів Острозьких» під назвою «Фото аудіо інтервенція в міський простір «Вікна історій», став одним з переможців конкурсу мінігранту від проекту ReHERIT. Проєкт отримає понад 90 тисяч гривень на дослідження історії Острога ХХ століття. Ініціювали проєкт керівниця ГО Анастасія Драчук та заступник директора Острозького замку Андрій Брижук.

Мета проєкту – розповісти історію Острога ХХ століття через спогади людей, які жили в Острозі, навчалися чи служили у війську. Ознайомитися з ним зможуть всі охочі. Ці історії планують презентувати у вигляді інсталяцій у замурованих вікнах будинків. Також планують створити аудіогід.

Від ХХ століття нас відділяють всього лиш 20 років, тому ще однією складовою проєкту є бажання розповісти про родини острожан, які своєю щоденною працею творять місто, яким ми пишаємось. Шукаємо родини, з яких три покоління і більше  проживають в Острозі. Ваша історія варта того аби бути почутою!”, – розповідаєАнастасія Драчук.

А рамках проекту опублікували відео розмови про старі фотографії міста з науковим співробітником Музею книги та друкарства Анатолієм Хеленюком.

Презентувати результати проєкту планують у форматі екскурсії в кінці червня.

Проєкт можна переглянути тут.