В Острозі відкрили новий корпус ОА: як це було?

Більше фото тут.

Новий навчальний корпус Острозької академії офіційно відкрили 28 листопада.

Урочиста частина розпочалася з приїзду гостей до Нового корпусу. Біля входу на ректора із високопосадовцями чекали студенти та викладачі у мантіях та з прапорами академії. Декан гуманітарного факультету Максим Карповець у формі присяги попросив дозволу для трьох факультетів (гуманітарного, факультету політико-інформаційного менеджменту та інституту права імені І. Малиновського) навчатися тут.

Студенти, викладачі та гості попрямували до найбільшої авдиторії корпусу, де скоро мала розпочатись основна частина відкриття. Частина студентів та острожан не змогла потрапити до авдиторії. Оскільки не вистачало місця, пропускали тих, кого заздалегідь внесли у списки. Тому студенти просто пішли прогулюватися корпусом.

На столах лежали листівки до 25-річчя відродження університету, студенти зацікавлено розглядали їх. Із загального галасу чулися уривки фраз: «…не віриться, що з понеділка ми тут будемо навчатися…», «…вже в розкладі нові авдиторії стоять, уявляєш?», …яке просторе і світле приміщення!, «…все таке світле, наче в лікарні».

Увімкнули відео з короткою історією Острозької академії, присутні затихли. Тоді промову розпочав ректор університету Ігор Пасічник. Розповів про труднощі, яких зазнавав навчальний заклад, про те, чому корпус будували майже десять років, пригадав кілька випадків під час побудови корпусу. Розповів про спонсорів будівництва і нагородив тих, хто був причетний до цього.

«Ще я вам розкажу секрет! Ви знаєте, в якому приміщенні ви знаходитеся? Ми його будували за п‘ятою категорією складності. А ви знаєте що це означає? Ось тут, поруч, є славне місто Нетішин, у якому розташована атомна станція, яка побудована за п‘ятою категорією складності»,— поділився Ігор Пасічник.

Першим із гостей виступив заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський. Він сказав, що вважає Острозьку академію центром духовності України і що саме тут зароджується національна ідея.

Також приїхав голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

«Друзі, ви знаєте, у нас з вами дуже багато спільного. Тому що моє життя, так само як і ваше, поділилося на «до приїзду в Острозьку академію» та «після»», — жартує він.

 

Читайте також:Володимир Зеленський приїхав до Острога

«Насправді якість зв‘язку набагато краща, тому можу сміливо звітуватися перед паном Президентом. Вже виконано!» — відповідає він на зауваження Зеленського з попердньої зустрічі про поганий мобільний інтернет в області.

Присутніми також були представники Острозької міської ради.

Після промови їх відвели до цокольного приміщення корпусу. Там розташований АРТ-кластер, де є виставка “Ренесанс образів”. У постійній експозиції АРТ-кластеру — картини щорічного літнього пленеру художників в Острозькій академії, виставка зі скульптурами Міртали Пилипенко та живописна виставка “Корчі” Василя Красьохи.

Присутні змогли подивитися театралізовану виставу, піднятися на вежу, прогулятися по всьому приміщенні корпусу та поспілкуватися зі студентами й викладачами.
До слова, частина студентів у новому корпусі навчатиметься вже з 2 грудня, наступного понеділка, зі зміненим розкладом дзвінків.