В Острозі вшанували загиблих у Другій світовій війні

Мітинг “Шляхами подвигів” відбувся в Острозі 9 травня.

Почався захід з урочистої ходи по проспекту Незалежності. До неї приєдналися мешканці міста, школярі та студенти.

Мітинг провели біля меморіалу Слави. На ньому згадували героїв, ветеранів та учасників операції Об’єднаних сил (раніше – антитерористична операція).

“Саме на мужності своїх дідів, прадідів училися правнуки, ті, хто сьогодні на Сході. Кожен рік віддаляє нас від того знаменного 45-го, стає все менше свідків перемоги. Знецінюються цінності, змінюються факти, переписується історія, але 9 травня навіки залишиться Днем перемоги”, – зазначила у своєму виступі голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька.

Згодом, учасники вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіального комплексу.

 “Це свято справді зі сльозами на очах, тому що Україна понесла великі втрати. Я думаю, ще довгі роки воно відзначатиметься, у тому числі і в Острозі, адже щороку кількість людей, які сюди приходять не стає суттєво меншою. Такі дати треба відзначати, доносити до молоді, щоб у їхніх серцях та головах це свято жило ще довго”, – поділився учасник Іван Топішко.

“Особисто для мене 8-9 травня асоціється не зі святом Перемоги, а з Днем пам’яті про всіх борців проти нацизму та жертв війни. Не бачу сенсу в показових парадах та концертах, тим більше коли у наш час уже 5-й рік триває війна. У цей час українці повинні вшановувати пам’ять полеглих та висловлювати повагу ветеранам, котрі залишились в живих”, – зазначає відвідувачка мітингу Ірина Оліщук.

На завершення усіх охочих частували кашею з польової кухні біля входу до меморіалу.

Ірина МАРЧЕНКО