В Острозі запрацювала Резиденція Святого Миколая (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Половина грудня вже позаду. Перший сніг випав та встиг розтанути. Хоч погода і не квапиться з новорічним настроєм, але вогники на будівлях нагадують нам про зимову казку та про наближення Святого Миколая. З цієї нагоди вже 3 рік поспіль у міських бібліотеках Острожчини відкривається Резиденція Святого Миколая. 

“Щороку всі діти з нетерпінням чекають на зиму. Адже цей час просто казковий! А ще всі живуть в очікуванні дива та подарунків у ніч з 18 на 19 грудня – ніч, коли на землю сходить Святий Миколай. Цього року в зв’язку з карантинними обмеженнями ми не проводимо масових новорічних заходів, але знаючи, що діти дуже чекають новорічних свят, відділом культури і туризму виконкому Острозької міської ради було організовано 3 резиденції Святого Миколая: 2 у міських бібліотеках Острога та ще 1 у с.Розваж”,- каже начальниця відділу культури і туризму виконкому Острозької міської ради Юлія Ярмолка.

За попереднім записом сюди вже другий день поспіль приходять маленькі гості. На вході їх зустрічає книжковий сніговик.

Помічниками святого Миколая створено кілька фотозон. Прикрашені стіни,вікна і навіть полиці з книжками. Діти з посмішками робили одне для одного фото та обговорювали різдвяні декорації Резиденції.

Святий Миколай слухав віршики та пісні у виконанні юних гостей. Діти ділилися своїми улюбленими творами про Різдво та планами на Новий рік.

Опісля цього кожен із них писав листа Святому Миколаю.

Помічники нагадували, що бажати можна не тільки для себе.
“Попрошу ще нову палицю для бабусі!” – швидко запропонувала одна із гостей Миколая та почала записувати побажання в лист.

”Дівчата завжди пишуть довші листи, бо вони більш вибагливі,–  каже Святий Миколай і додає: – Зате мені буде що на дозвіллі читати”.

Коли всі листи написані – Миколай збирає їх у свою чарівну скриньку.
“Головне нагадайте мені її забрати зі собою, а то я і забути можу, старенький вже”,– сміється Миколай.

Яких подарунків тільки не просили в Миколая.
“Мої діти найчастіше просять книги. У нас любов до книг. Їх вже купа, тому ми навіть трохи роздаєм”, – посміхається мати одного з гостей Галина Дечковська. 

“Найголовніше те, як діти готуються до цих подарунків. Вони починають більше читати перед новорічними святами”, – кажуть батьки Семиренки поки їх діти готують сувеніри в майстерні Святого Миколая.
Разом із помічниками діти виготовляли новорічні прикраси. 
Саморобними сніговичками на паличках вони з гордістю похизувалися Миколаю та взяли із собою на згадку про це свято.

Завітали в Резиденцію і вихованці Острозької школи мистецтв. Разом з помічниками Святого Миколая вони грали в різні ігри. Команди змагалися: хто швидше намалює сніговичка чи наповнить кошик шишками.

Ну і яке ж зимове свято без ялинки? А ялинка тут була і не одна! Діти прикрашали свої мініялинки кольоровими фігурами.
“Оооось так”, – протягнув Макар і сконцентровано виконав “останній штрих”. 

“І діти приходять зі задоволенням, і батьки. Ми цьому дуже раді. Головне, щоб дітям було весело. Зараз такі умови: немає навіть ранків святкових  в садочках та школах. Ми стараємося для того, щоб дітки відчули свято. Все-таки Миколай є і він приходить до них”, – каже завідувачка міської дитячої бібліотеки Алла Базан.

 

Резиденція Святого Миколая працюватиме до 18 грудня включно. Попередньо зареєструватися сьогодні ще можна за телефонами:
Острозька міська дитяча бібліотека – 0961773901
Острозька міська бібліотека – 0679852269
клуб с.Розваж – 0989183245

Анна ЩЕРБА