В Острозькому замку презентували інклюзивну виставку архітектурної спадщини Волині

Громадська організація “Town image studio” провела презентацію проєкту “Інклюзивна виставка архітектурної спадщини Волині” 7 листопада в Острозькому замку. 

На виставці представили 10 тактильних копій об’єктів архітектурної спадщини.

За словами керівника організації Андрія Малюського, вони не обмежували себе Острогом і охопили об’єкти трьох областей Великої Волині: Рівненської, Волинської та Хмельницької. 

Над “Інклюзивною виставкою архітектурної спадщини Волині” команда працює з липня. Проєкт отримав фінансову підтримку Українського культурного фонду й всього на реалізацію мали близько півмільйона гривень. 

Команда Town image studio: фото надане Олесею Гощук

Ідея зародилася з подачі Андрія Брижука, заступника директора Острозького замку, – каже проєктна менеджерка Town image studio Олеся Гощук, – він своєю діяльністю в Музеї надихнув нас і показав, що є великий запит на покращення інклюзії в культурі. В першу чергу ми їздили до кожної споруди і оцифровували її. Потрібно було все облітати коптером, потім клеїли модель, а потім друкували на 3D-принтері“. 

Також презентацію відвідав директор Відокремленого підрозділу Всеукраїнської організації людей з інвалідністю по зору “Генерація успішної дії” Петро Поліщук. Він розповів, що має зір, але поганий, тому як людині слабозорій, йому зручніше розглядати об’єкти в такому маленькому вигляді, бо це доповнює те, що він може побачити вживу. 

Після виставки експонати передадуть в музеї міст, де знаходяться відтворені архітектурні об’єкти.