Чотири мільйони додаткових коштів розподілили депутати на 11-ій сесії

У п’ятницю, 29 червня, в залі засідань Острозької міської ради відбулась  11-сесія Острозької міської ради сьомого скликання. На засідання прийшло 19 депутатів з 26. На сесії було  винесено 24 основних питань і 5 додаткових. Одне з питань  відправлене на доопрацювання.

Депутати Острозької міської ради  спочатку привітали міського голову,  Олександра Шикера з днем народження, яке він відсвяткував 27 липня. Після чого політики розпочали розгляд питань  згідно порядку денного.

DSC09121

Однак, при їхньому  затвердженні було запропоновано виключити з порядку денного одне питання – «Про затвердження у новій редакції заходів на 2016  рік до міської Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2015/2016 роки».

Необхідно зазначити, що всі питання перед сесією розглянули депутатські комісії та погодили відповідні проекти рішень.

Найбільшу увагу було прикуто до питання «Про внесення змін до міського бюджету на 2016 рік».

Зі слів доповідача Кокошко І.А – в.о начальника фінансового управління,  за I півріччя 2016 року до загального фонду міського бюджету надійшло 11725,3 тис.грн. власних та закріплених доходів, що становить 145,2 відсотка планового обсягу надходжень, врахованих у розписі міського бюджету на відповідний період  або понад план отримано  3648,1 тис.грн.

Згідно законодавства  було внесено пропозицію збільшити доходи та видатки міського бюджету на суму 3130,3 тис. грн. Крім того, за рахунок   стабілізаційної дотації  пропонується збільшити доходи та видатки міського бюджету на суму 4790,1 тис. грн., яку спрямувати в повному обсязі на фінансування ДПТНЗ «Острозьке вище професійне училище. (під час обговорення депутати висловили глибоку стурбованість щодо проблем подальшого функціонування зазначеного закладу).

Враховуючи звернення головних розпорядників коштів міського бюджету, було запропоновано збільшити асигнування загального фонду міського бюджету за рахунок власних доходів на 1671,9 тис. грн:

Острозькій міській раді на суму 979,0 тис.грн. на: оплату праці і нарахування на заробітну плату – 789,0 тис.грн., виконання заходів Програми благоустрою міста Острога на 2016-2018 роки – 100,0 тис.грн. (плата за електроенергію), виконання заходів  Програми з відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед містом на 2013-2017 роки – 15,0 тис.грн.,  виконання заходів Програми розвитку інвестиційної діяльності в м.Острог на 2016-2018 роки  – 50,0 тис.грн. ( розробка стратегії розвитку міста Острога на період до 2028 року) та  за рахунок перенесення видатків розвитку на видатки споживання пропонується збільшити кошторисні призначення по загальному фонду на суму 25,0 тис.грн. на придбання техніки для належного забезпечення роботи сесій міської ради, засідань виконавчого комітету;

–   відділу освіти виконкому Острозької міської ради – на суму 272,6 тис.грн. на оплату праці і нарахування на заробітну плату ( виплата матеріальної допомоги обслуговуючому персоналу загальноосвітніх навчальних закладів) – 105,0 тис.грн.,  поточний ремонт приміщень гардеробної ЗОШ № 1 – 26,0 тис.грн., придбання меблів ДНЗ № 1 «Ромашка» – 57,3 тис.грн., придбання стільців для актової зали  Острозького НВК «Школа I-III ступенів-гімназія» – 70,0 тис.грн., доставка підручників – 5,2 тис.грн., одноразова допомога дітям-сиротам – 9,1 тис.грн.;

–  відділу у справах сім‘ї, молоді та спорту виконкому Острозької міської ради на суму 135,0 тис.грн. на:  виконання заходів Міської  програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2014-2017 роки пропонується збільшити видатки на 120,0 тис.грн. ( 14 міських дітей пільгових категорій та 15 дітей з місць проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території України),  Програми розвитку футболу в місті Острозі на 2013-2016 роки  – 15,0 тис.грн.;

– управлінню праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради на суму 212,9 тис. грн.  на:  оплату праці і нарахування на заробітну плату працівникам управління 80,9 тис.грн. (щомісячна надбавка за особливий характер роботи – 55,0 тис.грн., надбавка за складність, напруженість в роботі працівникам централізованої бухгалтерії – 7,6 тис.грн., соціальним робітникам територіального центру – 18,3 тис.грн.), поточне утримання установ – 31,5 тис.грн., виконання заходів Програми “Ветеран”  на 2014-2018 роки – 80,0 тис.грн.,  іншу субвенцію обласному бюджету на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в Рівненському обласному центрі комплексної реабілітації інвалідів – 20,5 тис.грн.,

– відділу культури виконкому Острозької міської ради на суму 37,0 тис.грн. на оплату праці і нарахування на заробітну плату працівникам централізованої бухгалтерії ( матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу ) – 7,0 тис.грн.,  проведення поточного ремонту рояля музичної школи – 30,0 тис.грн.,

–  фінансовому управлінню виконкому Острозької міської ради на суму 35,4 тис.грн. на оплату праці і нарахування на заробітну плату працівникам (індексація заробітної плати та надбавка за складність, напруженість в роботі).

Обсяг видатків бюджету розвитку спеціального фонду пропонується збільшити за рахунок коштів, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) на суму 1458,4  тис. грн., та спрямувати їх на:

придбання обладнання для спортивного ігрового комплексу «Веселий дворик» – 86,5 тис.грн.,

капітальний ремонт доріг міста – 300,0 тис.грн.,

придбання 3-х комплектів шкільних меблів у Острозький НВК «Школа I-III ступенів-гімназія» – 94,9 тис.грн.,

придбання підручників для учнів  4, 7 класів – 52,0 тис.грн.,

виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво Острозької дитячо-юнацької спортивної школи – 100,0 тис.грн.,

нерозподілений резерв – 850,0 тис.грн.

Всі запропоновані рішення були ухвалені більшістю голосів. Проекти рішень розміщені на сайті Острозької міської ради http://www.ostroh.rv.ua/

Під час обговорення звіту щодо  виконання міського бюджету за перше півріччя виникли суперечки стосовно можливо завищених цін  під час здійснення закупівель, зокрема комп’ютерної техніки.  Однак міський голова зазначив, що зауваження  та пропозиції   розслідує комісія з  питань бюджету фінансів та податку.

Заступник голови бюджетної комісії Володимир Зеленчук, схвально прокоментував перевиконання дохідної частини  бюджету, проте зазначив, що його хвилює той факт,  що при здійсненні закупівель міська рада  традиційно надає перевагу одному  підприємцю:  

–    Якщо 80 відсотків закупівель відбувається в одного підприємця, то це вже дає підозру. Я думаю, що на наступній сесії це буде розглянуто і публічно опубліковано.

Варто звернути увагу, що міський голова на завершення сесії озвучив лист з подякою від Української православної церкви Київського Патріархату за виділення 50 тисяч грн. на будівництво Свято- Миколаївського храму УПЦ КП.

Катерина Кравчук