Чим живе відділ молоді та спорту та чому Острог не став молодіжною столицею? (ІНТЕРВ’Ю)

Після публікації інтерв’ю зі студенткою Надією Симоненко про конкурс “Молодіжна столиця України” читачів та читачок зацікавила позиція влади. Тому ми зустрілися з начальницею відділу з питань молоді та спорту Острозької міськради Анастасією Бондарчук та запитали її думку та про те, чим взагалі займається відділ.

Пані Анастасія розповіла, що дізналася про конкурс “Молодіжна столиця України” у кінці жовтня 2017 року. Заявки приймалися до 15 грудня, але згодом подачу продовжили.

“Багато маленьких міст побоялися вперше брати участь. Моя ж позиція: не можна було втрачати шанс. Тим більше, я думала, що якщо конкурс проводиться вперше, то повинне перемогти таке маленьке, душевне місто, як Острог. Це б надихнуло інші міста брати участь у конкурсі в подальшому” – додає начальниця відділу.

Головною умовою участі була співпраця міської влади з молодіжними організаціями. Під час підготовки заявки до відділу не зверталися громадські організації. Тому пані Анастасія співпрацювала зі вже знайомими ГО, з якими у відділі налагоджена співпраця: з молодіжною організацією “Пласт”, дитячий боксерський клуб “Панчер”, клуб спортивно-бального танцю “Реверс”, членом ГО «ВМР «Національний Альянс».

“Ми не знали, що Острозька академія має наміри подавати заявку на конкурс, а академія не знала про нашу роботу. Раніше я справді не знала, що в Острозі діє організація ФРІ, бо їхні заходи, вочевидь, мало виходять за межі академії. У нашому відділі працює  дві людини, маємо значне навантаження у роботі, і фізично немає можливості шукати  і працювати з усіма маловідомими організаціями, якщо вони самі не проявлять ініціативу. Тому раджу звертатися до нас зі своїми ідеями самостійно”.

“Коли я дізналася, що термін подачі заявок продовжили, та ще й в академії є зацікавлені у проекті люди, я зраділа, адже тепер ми мали можливість попрацювати над заявкою зі студентами, що значно збільшувало шанс на перемогу. У академії відбулася презентація конкурсу з регіональним представником та членом Наглядової ради конкурсу. І, звісно, я не могла цього пропустити, навідалася на презентацію разом із заступником міського голови Оксаною Ситницькою, яка підтвердила серйозність намірів та висловила свою підтримку у участі в конкурсі. Я закликала усіх присутніх до співпраці, як місце зустрічі навіть пропонувала свій кабінет, щоб кожен зацікавлений міг надати пропозицію до оформлення заявки та доніс свої ідеї. Але зустрічей так і не було, бо почалися канікули і не у всіх була можливість. Було створено діалог у фейсбуці, але він, на жаль, був не дуже активним. Хіба іноді хтось писав: “ей, народ, у когось є ідеї?”, – коментує Анастасія.

Із перемогою Львову пані Анастасія не згодна. Вона мала надію, що переможе маленьке місто. Острог – хороший варіант, адже це студентське молодіжне містечко. Втім, зупинятися начальниця відділу не збирається.

“Але мені було трохи незрозуміло, чому студенти казали, що не знали про нашу заявку. Адже у положенні було чітко написано, що без відповідних органів заявку не можна надіслати. Тому вони першим ділом повинні бути піти до міськради, бо без міськради заявку би просто не прийняли”, – додає вона.

Загалом відділ з питань молоді та спорту підтримує студентські ініціативи, серед них – забіг до дамби (спортивний захід Гуманітарного факультету НаУ ОА) та дебатна школа в Острозі. (примітка: організатори цих заходів підтвердили, що відділ відкритий до співпраці)

Також, пані Анастасія згадала про проект Юрія Устимчука “Вільний простір”:

“Я дуже хочу, щоб “вільний простір” розширявся та популяризувався. Це хороший проект, який вартий уваги. Взагалі з Юрієм ми співпрацювали раніше, і, як на мене, він повинен бути прикладом для молоді. Адже він не сидів і не думав: “я придумав “вільний простір”, але нікому він не треба”, правда ж?”

Робота з молоддю – лише один із напрямків відділу. Також відділ з питань молоді та спорту займається спортивними заходами та оздоровленням дітей. У його штаті – дві людини: начальник та головний спеціаліст.

“Молодь – це не лише громадські організації. Ми пропагуємо здоровий спосіб життя, проводимо рейди, бесіди з підприємцями, щоб вони не продавали алкоголь неповнолітнім. Спорт – це організація спортивних заходів, супровід дітей на змагання, підтримка спортивних організацій та заходів. Щодо оздоровлення, ми приймаємо заявки від пільгових категорій громадян, які хочуть оздоровити дітей за кошти міської ради. Деякі пільгові категорії частково сплачують вартість путівки, а інша категорія отримує безоплатні,  бюджетні путівки на оздоровлення та відпочинок (але це вже інша тема)”

За словами начальниці відділу, міська рада виділяє кошти на підтримку спорту та молодіжних заходів “по мірі можливостей”, але у допомозі не                                                                                   відмовляє:

“Так, ми не все і не скрізь встигаємо, бо роботи дуже багато, коштів на реалізацію і підтримку заходів в повній мірі недостатньо, але ми підтримуємо тих, хто звертається. У відділі працівник завжди є на місці. Приходьте, пропонуйте, ми підемо на зустріч.”

Марія ОЧЕРЕТЯНА

Фото: Катерина САФОНОВА