Про що говорили на п’ятій сесії Острозької міської ради?

П’яте засідання Острозької міської ради VIII скликання провели 26 січня. Всього на сесію винесли 16 питань та 4 додаткових питання, які прийняли до розгляду.

За словами міського голови Юрія Ягодки, найголовнішими рішеннями є прийняття положення про благоустрій в Острозькій громаді, підтримання звернення щодо тарифів на газопостачання та прийняття змін до бюджету щодо вуличного освітлення в населених пунктах громади.

Ostroh.info розповідає про ці та інші важливі рішення з п’ятого засідання Острозької міської ради.

Правила благоустрою населених пунктів

Депутати затвердили Правила благоустрою в населених пунктах Острозької громади.

“У положенні прописані правила благоустрою нашої громади і відповідальність за порушення таких правил, а саме: невчасне прибирання бур’янів, скошування на прилеглих територіях, несанкціоноване викидання сміття в неналежних місцях. Будемо, мабуть, користуватися штрафними санкціями, щоб люди свідомо ставилися до утилізації побутових відходів і догляду прилеглих територій біля своїх господарств і також біля підприємств, установ і організацій“, — каже міський голова. 

Також Юрій Ягодка зауважив, що під час прийняття положення була широка дискусія з депутатами, які вносили свої пропозиції та доповнення. Зокрема, депутат Вадим Бондарчук говорив про те, що будівельникам після завершення будівельних робіт слід за один день вивезти сміття або встановити контейнери для зручности тим, хто ремонтує, хто його вивозитиме, і жителям. А депутат Тарас Пустовіт зауважив, якщо повністю наповнити контейнер будівельними відходами, то так теж не буде легше вивезти сміття, і запропонував допрацювати питання утилізації таких відходів.

Зміни в бюджеті

Також на сесії внесли зміни до бюджету. Вони стосувалися передачі коштів з Водоканалу до Управління житлово-комунального господарства для оплати вуличного освітлення в населених пунктах. Всього передали 750 тисяч гривень, які розраховані на перше півріччя 2021 року.

Щоб села не залишились без вуличного освітлення, Управління житлово-комунального господарства уклали договори з “Рівнеобленерго” щодо підключення і надання послуг електропостачання. Відповідно платником за вуличне освітлення має бути Управління житлово-комунального господарства“, — прокоментував це рішення Юрій Ягодка

Підтримка звернення щодо тарифів на газопостачання

На сесії 26 січня депутати також підтримали звернення до вищих державних органів та народних депутатів Рівненщини щодо тарифів на газопостачання. На думку депутатів Острозької міської ради, тарифи завищені.

Також напередодні сесії, 25 січня на сторінці Острозької міської ради опубліковали відео з поясненням заступника голови Острозької громади Олександра Харчука щодо затримки з харчуванням в навчальних закладах. За словами заступника, проблеми з харчуванням виникали через процес злиття Острозьких районного й міського відділів освіти.

Тепер таке питання виникати не повинно. Фінансовий ресурс передбачено на цілий рік“, — стверджує Олександр Харчук.

До слова, 26 січня на сесії проголосували за встановлення вартості харчування у навчальних закладах всієї Острозької громади.

Впровадження курсу християнської освіти

Депутат міської ради Вадим Бондарчук виступив з проханням підтримати звернення щодо впровадження викладання курсу християнської освіти в 5-9 класах:

Справа в тому, коли подавалися проєкти викладання предметів, не були враховані предмети, що пов’язані з курсами морального, патріотичного або духовного виховання. Тому Всеукраїнська рада церков після того, як поспілкувалася з Міністром освіти та Міністерством освіти, запропонувала свої редакції щодо християнської етики і предметів, що будуть підвищувати патріотизм і духовно-моральне виховання. Такі підручники та розробка матеріалів, будемо говорити відверто, нівелюється різними ЛГБТ-сторонами“, — сказав депутат і зазначив, що у розробці таких предметів брав участь викладач Острозької академії Василь Жуковський. 

Депутат наголосив, що просить підтримати звернення, аби зрозуміти, що громадськість не стоїть осторонь цього питання. Міський голова попросив дозволу внесення редакцій до цього звернення.

На сесії 26 січня також повідомили, що в Острозькому відділі поліції назначили тимчасового виконувача обов’язків начальника відділу Вадима Нагорного. Згідно з  законодавством людина, яка займає цю посаду, входить до виконавчого комітету міської ради.

Нагадуємо, що раніше посаду начальника Острозького відділу поліції займав Едуард Холод. Зараз він на службі в іншій громаді.