У Раді запропонували перенести День Незалежності

Проект Постанови №2205 про День Незалежності України зареєстрували  у Верховній Раді 3 жовтня 2019 року.

Позафракційна народна депутатка, членкиня партії “Свобода” Оксана Савчук зареєструвала у Верховній Раді проект постанови №2205 і законопроект №2229, якими пропонує встановити Днем Незалежності 22 січня, а червоно-чорний прапор визначити прапором національно-визвольної боротьби українського народу.

Крім того, дата нового Дня Незалежності співпадає з Днем Соборності (22 січня 1919 року відбулося обєднання УНР та ЗУНР). Депутатка наголошує, що чинний День Незалежності має залишитись вихідним днем, який варто перейменувати на День відновлення Незалежності України.

Проект закону передбачає, що Прапор Національної Гідності встановлюватиметься на будівлях державних органів України, як центральних, так і місцевих, а також на будівлях органів місцевого самоврядування. Прапор встановлюватимуть 22 січня у День Соборності України, 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні, 14 березня (День українського Добровольця), 21 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), 23 травня (День Героїв), 28 червня (День Конституції України), 24 серпня (День Незалежності України), 14 жовтня (День створення Української Повстанської Армії) та 6 грудня (День Збройних Сил України).

Окрім того, Оксана Савчук пропонує зміни до Кримінального і Адміністративного кодексів.

Наприклад, за наругу над прапором Національної гідності, згідно з документом, слід карати так само, як і за наругу над прапором України. Це може бути штраф 850 грн, арешт до півроку, або позбавлення волі до трьох років.

Також за порушення порядку використання такого прапору, в адмінкодексі, на думку депутатки, має бути передбачений штраф від 5100 до 8500 гривень  За повторне порушення – від 8500 до 17000 гривень.

Олена САВКОВА