Що просять жителі та жительки Острожчини?

Громадський прийом. Міська рада. 16 листопада.

О 13:58 на другому поверсі Острозької міськради збирається 7 людей. Двом жінкам не вистачає стільців. Чоловік у темному костюмі веселим голосом:

Дівчьонки, вам немає де присісти? Зараз я вам поставлю.

Жінка, яка щойно присіла, приїхала з Оженина. У руках тримає дві розмальовки, вона мати. Мати дитини, яка ходить до дитячого садка. У садочку тече дах, а скоро зима. Говорить, що гроші район не дає, тому прийшла до облради.

На крайньому стільці сидить ще одна мати, багатодітна. Одну дитину треба класти на операцію, коштів немає. Хоче просити про фінансову допомогу. Говорить, що як хворіла дочка – їй оплатили всі ліки. Тоді ще на прийомі був Пустовіт (екс-мер Острога, екс-заступник голови облради, екс-депутат облради).

На іншому кінці коридору з’являється Олександр Корнійчук. Сьогодні він проводить прийом громадян і громадянок.

Це всі до мене? – запитує і запрошує до кабінету.

Інший голос з коридору просить його закінчити прийом до 16, бо буде нарада.

Перша відвідувачка виходить за 4 хв. Чекаємо жінку, яка просить кошти на операцію дитині.

– Корнійчук сказав, що дасть 2 000. Сказав зібрати довідки, щоб вони це поширили у соцмережах.

На сайті Рівненської облради знаходимо перелік документів, які треба зібрати громадянину/громадянці для отримання грошової допомоги:

  • заява;
  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного номеру;
  • копія посвідчення (для пенсіонерів/пенсіонерок та осіб з інвалідністю);
  • оригінал медичної довідки про необхідність стаціонарного або амбулаторного  лікування;
  • оригінал довідки про власні доходи та доходи членів і членкинь сім’ї (дружина/чоловік, неодружені повнолітні діти, батьки неодруженої особи, які проживають разом з нею);
  • оригінал довідки про склад сім’ї;
  • оригінал акту обстеження матеріально-побутових умов;
  • інші документи, які підтверджують спричинення матеріальної шкоди помешканню у випадку стихійного лиха або пожежі.

З кабінету виходить ще один чоловік – Бронеслав. Він повільно йде коридором у коричневій куртці. Бронеслав – людина із інвалідністю (2 група). Просив кошти на поїздку в реабілітаційний центр в Олександрію:

– як будуть кошти після нового року – пообіцяли мені (надати їх – авт).

О 14:43 на сірих стільцях у коридорі стає пусто. До 16 години встигли.

Олександр Корнійчук – депутат облради, обраний від Острога. Говорить, що сьогодні зафіксували 6 звернень, 4 передали через помічницю депутата, ще з 4-а проханням жителі/жительки району звернулися в Рівному. Із 14 зафіксованих звернень за місяць:

  • 1 – частковий ремонт дитячого садочка;
  • 1 – прохання від музичної школи: надати фестивалю скрипалів обласного статусу;
  • 12 – кошти на лікування та реабілітацію.

Депутат додає, що зазвичай звертаються за грошима: треба на лікування дітей, близьких, рідних. Рідше – просять допомогти знайти роботу, посприяти у ремонті будівель соцпризначення:

«Сьогодні були представники із дитячого садочку (Оженин) з проханням замінити дах. Ми домовилися, що відділ освіти району замовить проектно-кошторисну документацію, і на наступному тижні ми будемо думати, звідки брати кошти, щоб це питання вирішити».

Кошти виділяють із спеціального фонду допомоги. Зазвичай – це 1 000 – 3 000 грн на лікування. Першочергово звертають увагу на хвороби дітей та осіб, яким необхідна невідкладна операція.

Відповідь на звернення, за словами Корнійчука, жительки та жителі отримають до кінця місяця. У випадку із ремонтом будівель – чекати довше, бо треба закласти кошти у бюджет на наступний рік.

На жаль, ми не знайшли інформації щодо звернень у Острозькому районі за попередній рік. Тому публікуємо загальну картину Рівненщини, яка показує, хто звертався до депутатів та депутаток Рівненської облради у 2016.

У повному розмірі: клік

Текст:
Ольга Кириленко
Інфографіка, фото: Владислав Бойченко