Скільки сімей та дітей «з’явилися на світ» в Острозі цього року

Міжнародний день сім’ї Україна та весь світ відзначають 15 травня. Це свято запроваджено ще в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН. Кожний  день сім’ї присвячений певній тематиці. У 2016 році це свято має назву «Сім’я, здоровий спосіб життя і стійке майбутнє».

Спеціально до Міжнародного дня сім’ ї Ostroh.info вирішили поцікавитися, скільки нових сімей з’явилося в Острозі та Острозькому районі за 2016 рік. Також ми з’ясували, яка кількість дітей народилася за чотири місяці поточного року.

В Острозькому РАЦСі за період із 1 січня до 1 травня цього року всього зареєстровано 46 шлюбів. У самому Острозі створили 29 сімей, а ось у районі показники менші – там одружилися 17 пар.

В Острозькому РАЦСі повідомляють, що за січень-квітень 2016 року вони склали всього 5 актів розірвання шлюбу. Тут же зазначають, що це далеко не повна статистика розлучень. Причина в тому, що згідно з Сімейним кодексом України шлюб розривається за спільною згодою подружжя органом державної реєстрації актів цивільного стану тоді, коли вони не мають неповнолітніх дітей. В іншому випадку шлюб припиняться лише на підставі рішення суду. Документом, що засвідчує факт припинення шлюбу, є саме рішення суду. Тому РАЦС не володіє даними  щодо точної кількості розлучень. Щодо нарождуваності, то в Острозі за 2016 рік народилося 48 дітей. Кількість жителів району поповнилася на 90 немовлят.

Нагадаємо, що в рамках фестивалю «Острог-Ренесанс» 15 травня відбудеться «День родини в Острозькій академії». Для сімей, які завітають на захід, проведуть екскурсійний тур музеєм університету.

Ольга Зінько