Волинська бізнес-школа НаУОА провела експертну панель для аграріїв

Експертну панель організаційно-діяльнісної платформи “Агро” провели на базі Волинської бізнес-школи НаУОА 31 серпня. На подію були запрошені два експерти: Тарас Бебешко та Марія Богонос.

Тарас Бебешко — голова української делегації на переговорах за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату 2015-2018 рр.

Марія Богонос — докторка аграрних наук, координаторка аналітичних проєктів Спільного дослідницького центру Генерального Директорату Європейської комісії.

Експерти поділилися інформацією для аграріїв Волині, в тому числі Острожчини, й всеукраїнського рівня.

Зокрема, Тарас Бебешко окреслив основні проблеми, які можуть чекати на аграріїв зі зміною клімату та як їх перетворити на можливості для розвитку бізнесу.

За його словами, в аграріїв є перспектива скооперуватися довкола можливостей плідного регіону Волині.

Однією з таких можливостей експерт вважає поліські болота — джерела води для майбутнього всієї України. Адже якщо кліматичні зони зрушаться на північ, то ті регіони, які не були зонами інтенсивного сільського господарства, можуть такими стати.

За словами експерта, на плідність Волині може повпливати новий  асортимент — нові породи і сорти. Саме через переміщення кліматичних зон. Наприклад, Німеччина зараз веде активні роботи щодо впровадження у власних лісах і територіях нових видів, пристосованих до змінених температурних умов. У деяких країнах упроваджують проєкти зі створення підземних або укритих водосховищ. Для деяких районів України, зокрема Закарпаття, це точно актуально. 

Також експерт зазначає, що на міжнародних переговорах мало говорять про те, як запобігти глобальним змінам клімату, натомість здебільшого обговорюють, як жити спільно в умовах, коли клімат змінюється — і змінюється непередбачувано. В Україні про це взагалі ніхто розмову не веде: наприклад, про те, що зі зміною клімату можливе опустелювання наших земель. Такі глобальні зміни призведуть, перш за все, до переосмислення стосунків між людьми. І не тільки бізнесових, а й соціальних і управлінських. Україна доводить, що все ж має ресурс для використання неминучих кліматичних змін на свою користь. 

“Це досвід регіональних підходів і кооперативних ініціатив. Адже окрім глобальних міжнародних систем, які йдуть у рамках ООН, у світі існують паралельні системи, що утворені на регіональному та місцевому рівні. Це асоціації різного типу, також кооперації через місцеві владні структури. Існує не менший ринок за ООНівський,” — розповідає Тарас Бебешко.

Друга експертка Марія Богонос розповіла про причини та наслідки аграрної політики ЄС до 2020 року та можливі ефекти окремих інструментів Спільної аграрної політики ЄС до 3020 року. 

Преглянути виступ спікерки можна за покликанням.